banner6

Kumarhane dolandırıcılarından biri yurt dışında

banner37

Kumarhaneyi dolandırmaktan yargılanan Erkan Koca ve Alexis Namina cezaevine gönderilirken, olayla ilgili aranmakta olan diğer suç ortağı T. K.'nın ise kaçtığı öğrenildi

Kumarhane dolandırıcılarından biri yurt dışında
banner99

Ceren ÖZBİL

banner134

Kasiyer olarak çalıştığı Merit Royal Casino’da, önceden hazırladığı 83 bin 100 TL değerindeki 6 adet oyun biletini, kardeşi T. K. ve Alexis Namina’ya verip 58 bin 138 TL’sinin bozdurulmasını sağladığı ortaya çıkan Erkan Koca ile suç ortağı Alexis Namina hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı.

Mahkeme, zanlıların, davaları görüşülünceye dek 45 günü geçmemek kaydıyla cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Meseleyle ilgili aranmakta olan üçüncü suç ortağı T. K.'nın ise yurt dışında olduğu öğrenildi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Lapta Polis Karakolu’nda görevli Polis Memuru Bayram Albayrak'ı tanık olarak dinletti.

Cezaevine gönderildiler

Albayrak, zanlı Koca’nın, Şubat-Mart 2017 tarihleri arasında, önceden hazırladığı 83 bin 100 TL değerindeki 6 adet bileti, T. K. ve Alexis Namina’ya verip bozdurduğunu tespit ettiklerini söyledi.

Zanlı Koca’nın, T. K. ve Alexis Namina aracılığıyla 58 bin 138 TL tutarında bilet bozdurduğunu belirten polis, zanlı T. K.’nın yurt dışında olduğunu, zanlı Namina’nın ise önceki gün Ercan Havaalanı’ndan çıkış yapmaya çalışırken yakalandığını belirtti.

Polis, zanlılar hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını, zanlı Koca ile bir şirkette tercüman olarak çalışan zanlı Namina’nın çalışma izinlerinin iptal edildiğini kaydederek, mahkemeden, zanlıların teminata bağlanmasını talep etti.

Zanlılar hakkında tutuklu yargı kararı veren mahkeme, 45 gün süre ile cezaevine gönderilmelerine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 08:00
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104