Kumarhane faresi cezaevine gönderildi

banner37

Girne’de faaliyet gösteren bir kumarhanede geçtiğimiz hafta bir müşterinin el çantasını içindekilerle birlikte çalan ve pazartesi günü yakalanan Yıldırım Fakoğlu’nun aleyhindeki soruşturma tamamlandı

banner87
Kumarhane faresi cezaevine gönderildi
banner90
banner8

Meyil AVCAN

Müşteri olarak bulunduğu Girne’deki bir kumarhanede geçtiğimiz hafta Perşembe günü bir başka müşteriye ait olan ve içerisindeki bin 300 TL nakit para, araç anahtarı, 2 adet güneş gözlüğü ve bazı kişisel belgelerin bulunduğu el çantasını çalan 62 yaşındaki Yıldırım Fakoğlu isimli zanlı yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Güvenlik kamera görüntülerinden tespit edildikten sonra 13 Mayıs Pazartesi günü yakalanan Fakoğlu’nun aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı ve dün teminata bağlanılmak üzere yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Özmüezzin’i tanık olarak dinletti.

Özmüezzin, zanlı Fakoğlu’nun “Sirkat” suçundan methaldar olduğunu ifade ederek, olayın olgularını mahkemeye aktardı.

Zanlının 9 Mayıs Perşembe akşamı, Girne’de faaliyet gösteren bir kumarhanede müşteri olarak bulunan Hakan Kırkık’a ait el çantasını sirkat ettiğini belirten Özmüezzin, çalınan çantanın içerisinde bin 300 TL nakit para, 2 adet güneş gözlüğü, araç anahtarı ve kişisel belgelerin bulunduğunu kaydetti.

Özmüezzin, kamera görüntülerinin incelenmesi sonucu zanlının tespit edildiğini ve Pazartesi günü tutuklanarak mahkemeye çıkarıldığını ve aleyhine 2 gün tutukluluk aldığını belirtti.

Zanlı Yıldırım Fakoğlu’nun TC vatandaşı olduğunu ve ülkede herhangi yasal bağ ve bağlantısının bulunmadığını kaydeden Özmüezzin, soruşturmanın tamamlandığı ve mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanması talebinde bulundu.

Yargıç Meltem Dündar, yürütülen soruşturmanın tamamlandığını, zanlının TC vatandaşı olup, ülkede yasal bağ ve bağlantısı bulunmadığını belirterek, zanlının dosyası hazırlanıncaya değin 1 aylığına Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu olarak yargılanmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75