Kundakçılar, yargıyı cezaevinde bekleyecek

banner37

Gazimağusa’da Karakaşlı Apartmanı’nda park halindeki Cemre Yağcıoğlu’na ait MH 111 plakalı lüks aracı kundaklayan 3 kişi, 45 gün süresince, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi

Kundakçılar, yargıyı cezaevinde bekleyecek
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’daki Karakaşlı Apartmanı’nın altında, park halindeki Cemre Yağcıoğlu’na ait MH 111plakalı Mercedes marka aracı kundaklayan, 3 kişi aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Polisin titiz araştırma ve detaylı soruşturması sonucu 2’si Lefkoşa’da 1’i Gazimağusa’da tespit edilen Ahmet Kara(E-43),  Hüseyin Kara (E-30) ve Engin Erensu (E-24), ileride yargılanmak üzere 45 günü geçmeyen bir süreliğine hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü duruşmada, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili talebi aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliğinde görev yapan polis memuru Gökhan Kol’u tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Gökhan Kol, zanlıların, “Kundaklama” ve “Kasti hasar” suçlarından methaldar olduklarını söyleyerek, 26 Eylül’de saat 02.50’de, Gazimağusa’da Acun Sokak’taki Karakaşlı Apartmanı A-2’nin alt kısmındaki park yerinde meydana gelen olayın olgularını anımsattı.

Gökhan Kol, meçhul şahısların, Cemre Yağcıoğlu’na ait MH 111 plakalı Mercedes marka aracın üzerine yanıcı madde dökülerek, ateşe veren meçhul şahısların konu aracın tamamen yanmasına sebebiyet verip, kasti hasara yol açtıklarını anlattı.

Yangın neticesinde, lüks araç kullanılmaz hale gelirken park yerindeki park halindeki Gülay Kemaller’e ait NV 330 plakalı aracın da ısıdan kısmen zarar gördüğünü hatırlatan Gökhan Kol, meseleyi itinalı bir şekilde araştırdıklarını ve huzurdaki zanlıları tutukladıklarını kaydetti.

Tanık polis, derdest emri gereği Ahmet Kara ve Engin Erensu’yu Lefkoşa’da, Hüseyin Kara’yı da Gazimağusa’da tespit edip tutukladığını belirterek, Hüseyin Kara ve Engin Erensu’dan itiraf nitelikli gönüllü ifade temin ettiğinden söz etti.

Meseleyle ilgili aradığı bir şahsın daha bulunduğunu belirten tanık polis, zanlıların devam eden tahkikatına etki etme olasılığı bulunmadığını ifade etti ve mahkemeden zanlıları cezaevine göndermesini talep etti.

Tanık polis, ifadelere göre, 3 zanlının olay mahalline gidip, konu aracı, Ahmet Kara’nın teşvikiyle Hüseyin Kara’nın kundakladığını ve suç sırasında, kamera kayıtlarından tespitine göre, Engin Erensu’nun ve Ahmet Kara’nın bulundukları araçta gözcülük yaptığını kaydetti.

Polis ayrıca, her iki aracın toplam 124 bin 900 TL hasara uğradığını da belirtti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlıların 45 günü geçmeyen bir süre cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75