banner6

Kundakçılığa 16 ay hapis cezası

banner37

Minareliköy Kirli Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Hatipoğlu Tic. Ltd. isimli geri dönüşüm fabrikasının avlusunda kasten yangın çıkaran İsa Akdeniz’in yargılanması tamamlandı

Kundakçılığa 16 ay hapis cezası
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Minareliköy Kirli Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Hatipoğlu isimli geri dönüşüm fabrikasının avlusundaki eşyaları 11 Mayıs 2021 tarihinde kasten ateşe vererek yakan ve 25 bin 250 TL hasara neden olan İsa Akdeniz, 16 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Olayda fabrikanın avlusunda üç yanı sandviç panellerle kapalı bulunan atık plastik kırma makinesinin bandı, avlu içerisinde bulunan iki adet bigbeg, kırık plastik torbaları içerisinde yaklaşık 3 ton kırılmış plastik ve avluda işlem görmemiş yaklaşık 300 ton atık naylon yanmıştı.

Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso ve sanığın avukatı hazır bulundu.

Kararı okuyan Yargıç Murat Soytaç, sanığı, kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkum ettiklerini açıkladı.

Soytaç, sanığın işlediği ‘Binadaki eşyaları ateşe verme’ suçunun müebbet hapis cezası öngören çok ciddi ve yaygın suçlardan olduğuna işaret etti.

Soytaç, suçun ciddiyetinin yanı sıra, sanığın davasını kabul edip erken bitirmesini, olayda az bir hasar oluşmasını, yangının büyümeden söndürülmesini, yangın dolayısıyla kimsenin bedensel zarara uğramamasını ve sanığın sabıkasız oluşunu lehine değerlendirdiklerine vurgu yaptı.

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Soytaç, sanığa oybirliği ile 16 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.
 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110