Kundaklama zanlısının yanıcı madde aldığı belirlendi

banner37

Hamitköy’de geçtiğimiz gün KSF Development isimli müteahhitlik şirketinin kundaklanmasıyla ilgili Girne’de tespit edilerek tutuklanan zanlı Nijat Aghayarov’un tutukluluk süresi üç gün daha uzatıldı

Kundaklama zanlısının yanıcı madde aldığı belirlendi
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Hamitköy’de geçtiğimiz gün KSF Development isimli müteahhitlik şirketinin kundaklanmasıyla ilgili Girne’de tespit edilerek tutuklanan zanlı Nijat Aghayarov’un tutukluluk süresi üç gün daha uzatıldı.

“Kasti hasar” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Soner Şaban’ı tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Şaban, 2 Temmuz’da, saat 04.56'da, Hamitköy'de, Atatürk Caddesi üzerinde bulunan 28 numaralı apartmanın alt kısmındaki Börke Kaşif'e ait müteahhitlik ofisinin güneye bakan camdan mamul dış cephe duvarının kimliği meçhul şahıs veya şahıslarca, muhtemelen sert bir cisim atılarak kırıldığını ve içeriye muhtemelen yanıcı bir madde dökülerek kundaklandığını anımsattı.

Polis memuru Soner Şaban, meseleyle ilgili olarak ilk nazarda bağlantısı olduğu tespit edilen zanlı Nijat Aghayarov’un Lefkoşa Adli Şube ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonda, Girne’de tespit edilerek 3 Temmuz’da tutuklandığını yineledi.

Şaban zanlının Çatalköy’de kaldığı bölgede yanıcı madde aldığının belirlendiğini kaydetti. Meseleyle ilgili tahkikatın geniş çaplı olarak devam ettiğini, alınacak birçok ifade ve aranan şahıslar bulunduğuna vurgu yapan Şaban, zanlının üç gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75