banner6

Kundaklamanın nedeni araştırılıyor            

banner37

Gönyeli’de önceki sabah bir apartman dairesinde meydana gelen yangının kundaklama sonucu çıktığı anlaşıldı, dairede kalan 3 genç tutuklandı

Kundaklamanın nedeni araştırılıyor            
banner99

Emine Uysal ÇALUDA

Gönyeli’de önceki sabah bir apartman dairesinin yatak odasında çıkan yangının kundaklama sonucu meydana geldiği ortaya çıktı.

Adada öğrenci statüsünde bulunan üç kişi, kiralarında bulunan dairenin yatak odasını kundakladıkları gerekçesiyle tutuklandı.

banner134

“Kundaklama” suçlamasıyla tutuklanan zanlı 1 İ.K. (K-24), zanlı 2 Y.S. (E-22) ve zanlı 3 M.Z.A. (E-23) isimli üç zanlı dün sabah tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fatma Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Coşkun Altındağlı’yı dinletti.

“Kasten yakıldı”

Mahkemede yeminli şahadet veren Altındağlı, 10.10.2021 tarihinde saat 06.45 raddelerinde Gönyeli’de Nurettin Demir’in sahibi olup, zanlılar Y.S. ve M.Z.A.’nın kiracı olarak ikamet ettikleri Abbas Demir Apt. D/1 numaralı ikametgahın yatak odasının henüz tespit edilemeyen yanıcı bir madde ile kasten ve kanunsuz olarak yakıldığını söyledi.

Polis memuru Coşkun Altındağlı, yangının çıktığı esnada ikametgahta bulunan Y.S., M.Z.A. ve İ. K.’nin söz konusu kundaklama ile ilgili olarak bağlantıları olduğuna inanıldığını kaydetti.

Üç zanlının da Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını söyleyen Altındağlı, zanlılar ile ilgili olarak yapılan muhaceret kontrolünde her üç zanlının da KKTC’ye öğrenci vizesi ile giriş yaptığını ve KKTC’deki güncel ikamet statülerinin yasal olduğunun tespit edildiğini belirtti.

Altındağlı, mesele ile ilgili olarak zanlıların aleyhindeki tahkikat yeni başladığını, alınması gereken kamera görüntüleri, temin edilmesi gereken ifadelerin yanı sıra incelenmesi gereken telefon dökümleri olduğunu kaydetti.

Soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların poliste üç gün tutuklu kalmasını talep etti. Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104