Kunduracı'yı üç uzman inceleyecek

banner37

Gönyeli’de, 7 yaşındaki oğlunu bıçaklayarak öldüren 36 yaşındaki Bilge Lord Kunduracı’nın, ithamı anlama yetisi olup olmadığının anlaşılması için yeniden psikiyatr muayenesinden geçirilmesine karar verildi

Kunduracı'yı üç uzman inceleyecek
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’de, 7 yaşındaki oğlunu bıçaklayarak öldüren 36 yaşındaki Bilge Lord Kunduracı’nın davası, Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülmeye devam ediyor.

Bilge Lord Kunduracı’nın avukatı, sanığın, konu suçun işlenmesinin öncesinde psikiyatr tedavisi gördüğünü, ağır ilaçlar kullandığını ve boşanma aşamasında olduğunu belirtip, suçun işlendiği anda ceza-i ehliyeti olmadığını iddia etmişti.

Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Ahmet Varol, savunma adına avukat Mehmet Kaptan Bensen hazır bulundu.

Başkan Fadıl Aksun, sanık Bilge Lord Kunduracı’nın avukatının iddiaları üzerine, sanığın akıl sağlığı açısından ithamı anlama yetisinin olup olmadığı,  akıl sağlığı açısından duruşmanın seyrini genel olarak kavrama ve yargılama boyunca müdafaasını yapan avukata gerekli gördüğü bilgiyi veya talimatı verme kapasitesinin olup olmadığı noktalarında soruşturma açtığını açıkladı.

Fadıl Aksun, ithamı anlama yetisi olup olmadığı açısından Barış, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin başhekimi ve sanığı muayene etmemiş iki psikiyatr tarafından muayene edilmesine karar verdi.

banner134
Aksun, üç uzmanın 7 Ocak 2019 tarihinde şahadet vermek üzere mahkemede hazır olmasına emir verdi.

Olay nasıl olmuştu?

Gönyeli’de sakin zanlı Bilge Lord Kunduracı, ayrılma aşamasında olduğu eşi Ercan Kunduracı’nın, 25 Mayıs 2018 tarihinde, sosyal medya hesabındaki bir paylaşımına sinirlenerek, kendisiyle yaşayan oğlu Ercan Kaya Kunduracı’yı öldürmeye karar vermiş ve 7 yaşındaki oğlunu iki gün art arda bıçaklayarak öldürmüştü.

Anne Kunduracı, 26 Mayıs Cumartesi günü akşam saatlerinde, oğlu Ercan’ı, yatağında uyuduğu sırada, evde bulunan bir bıçakla yaraladığını, ancak, fiili gerçekleştiremediğini ve ertesi gün sabah 08.00’de, oğlunu, yine aynı bıçakla göğüs ve karın boşluğundan defalarca bıçaklayıp öldürdüğünü itiraf etmişti.

7 yaşındaki Ercan Kaya Kunduracı’nın üzerinde, göğüs ve karın kısmında 4’ü öldürücü, 19 adet bıçak yarası,12’si ise yüzeysel kesi olup toplam 31 bıçak darbesi tespit edilmişti.

Polis, çocuğun avuç içlerinde olay anında annesine direndiğini gösteren 4 kesi olduğuna vurgu yapmış ve çocuğun vücudunda darp izi olmadığını mahkemeye aktarmıştı.

Zanlı Bilge Lord Kunduracı, ilk tutuklandığı an polise ifade vermişti. 7 yaşındaki Ercan Kunduracı’ya otopsi yapılmış ve ölüm sebebinin ise delici ve kesici alet yarasına bağlı olarak gelişen iç ve dış kanama olduğu tespit edilmişti.

Torununu yatağında kanlar içinde bulan dede Tahir Lord da kalp krizi geçirerek, yaşamını yitirmişti.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75