Kurbanlarını 3 farklı şekilde öldürdü

banner37

Güney Kıbrıs’ta seri cinayetlere kurban giden 7 kişiden 4’ünün cesedine ulaşıldı, 2’si çocuk 3 kişinin aranmasına ise devam ediliyor. Seri katil Nikos Metaksas’ın işlediği korkunç cinayetlerde yeni detaylar da ortaya çıktı

banner87
Kurbanlarını 3 farklı şekilde öldürdü
banner90
banner8

Ahmet KARAGÖZLÜ

Rum Milli Muhafız Ordusu (RMMO) Subayı, seri katil Nikos Metaksas’ın öldürdüğü 7 kişiden, cesetleri kayıp olan 3 kişi için arama çalışmaları devam ederken, cinayet soruşturmasında yeni detaylar da ortaya çıktı.

Güney Kıbrıs’ı sarsan seri cinayet olayında, “Orestis” takma adıyla bilinen 35 yaşındaki seri katilin internet üzerinden tanıştığı kurbanlarını 3 farklı şekilde öldürdüğü belirtildi.

Seri katilin işlediği cinayetleri araştıran ekipten bir yetkilinin mahkemedeki ifadesine göre, Orunta bölgesindeki Nepal uyruklu kadının cesedi ile Mitsero bölgesindeki 2 ceset çarşafa sarılı, çıplak veya kabloyla bağlanmış bir şekilde bulundu.

Kırmızı Gölet’te robotik kameraların yardımıyla valizde bulunan cesedin ise diğer kurbanlarının aksine kıyafetli bir şekilde bulunduğu ve dün yapılan otopside cesedin büyük ihtimalle Maricar Valtez Arquiloa’ya ait olabileceği belirtiliyor.

Rum haber kaynaklarına göre, cesedin kimliğinin bugün antropologlar eşliğinde yapılacak çalışmaların ardından açıklanması bekleniyor.

Bu arada, Metaksas’ın 8 yaşındaki Elena Natalia Bunea ile 6 yaşındaki Sierra Graze Seucalliuc’u “arkada tanık bırakmamak için” öldürdüğünü itiraf ettiği öğrenildi.

Öte yandan, seri katilin öldürdüğü 7 kişiden 4’ünün cesedi bulunurken, geriye kalan 2’si çocuk 3 kişinin aranmasına devam ediliyor.

İngiltere’den takviye geldi

Güney Kıbrıs’ta seri cinayetler işlediğini itiraf eden 35 yaşındaki Nikos Metaksas’la ilgili soruşturmaya İngiltere’nin polis teşkilatlarından Scotland Yard’dan 6 kişilik uzman ekip takviye geldi.

5 kişiden oluşan İngiliz ekibinde; 1 patolog ve 1 kriminal psikoloğun yanı sıra seri cinayet, ciddi suçlar ve komplike olaylar konusunda uzmanlar yer alıyor.

İngiliz ekibin özellikle zanlının sorgusunda ve devam eden soruşturmada Rum Polisi’ne yardımcı olması öngörülüyor.

Eski eşi: ‘Canavar’ olduğunu bilmiyordum

Edinilen bilgiye göre, seri katilin tutuklanmasının ardından soruşturmayı yürüten polisler, Metaksas’ın eski karısını ifade vermek için polis merkezine çağırdı.

Kadının verdiği ifadede, “Eski eşimin bir ‘canavar’ olduğunu bilmiyordum” şeklinde konuştuğu belirtildi.

Ayrıca Metaksas’ın eski eşinin sürekli şiddet tehdidi aldığı için geçtiğimiz haziran ayında polise şikayette bulunduğu da iddia edildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2019, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75