banner6

Kurda kuzu emanet edildi

banner37

Girne’de, kasa görevlisi olarak çalıştığı kumarhanede başka şahıslarla anlaşarak oyun biletlerinden 83 bin 100 TL parayı çalan Ercan Koca, şikayet üzerine tutuklandı.

Kurda kuzu emanet edildi
banner99

Elmas TOKAY

Girne’de faaliyet gösteren bir kumarhanenin kasasında görev yapan 30 yaşındaki Ercan Koca isimli kişi, kasadan çıkardığı 83 bin 100 TL değerindeki 6 adet oyun biletini önceden anlaştığı kardeşi T. K., ve A. N. isimli kadına vererek biletlerin bir kısmının bozdurulmasını sağladığı tespit edildi. Ercan Koca, iş yeri sahibinin şikâyeti üzerine önceki gün tutuklanırken, Lapta Polis Karakolu’nun meseleyle bağlantılı iki kişiyi daha aradığı öğrenildi.

Ayrıca zanlı Koca’nın, başkasına bozdurduğu 2 adet biletten 58 bin 138 TL parayı da zimmetine geçirdiğini itiraf ettiği öğrenildi.

Ercan Koca, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, Lapta Polis Karakolu’nda görevli Polis Memuru Bayram Albayrak, olguları aktardı.

Albayrak, zanlı Ercan Koca’nın “Müstahdem tarafından sirkat” ve “Suç işlemek için gizli ittifak kurmak” suçlarından methaldar olduğunu kaydetti.

Olayın Şubat-Mart ayları arasında Alsancak’ta faaliyet gösteren bir kumarhanede meydana geldiğini kaydeden Albayrak, ancak olayın polisin bilgisine önceki gün geldiğini ve soruşturmanın yeni başladığını söyledi.

Albayrak, zanlı Koca’nın önceden hazırladığı 83 bin 100 TL değerindeki 6 adet bileti, önceden anlaştığı T. K., ve A. N. isimli kişilere verip bozdurduğunu tespit ettiklerini kaydetti.

Zanlının, şu an aranmakta olan 2 kişinin aracılığı ile bozdurduğu biletlerin 4 adetinden 58 bin 138 TL nakit parayı çaldığını kaydeden Albayrak, kumarhane sahibinin şikâyeti üzerine Koca’yı önceki gün iş yerinde gözaltına aldıklarını belirtti. Zanlının, işlediği suçu itiraf ettiğini kaydeden Polis Memuru Albayrak, olaya dahil olan 2 kişinin henüz bulunamadığını, aranan emarelerin olduğunu söyleyerek Ercan Koca’nın 3 gün poliste tutuklu kalması talep etti.

Sunulan şahadeti ve meselenin ciddiyetini göz önünde bulunduran Yargıç Mesut Mesutoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla talep edilen tutukluluk süresine onay verdi.

banner134

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2017, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104