Kürek ve sopayla saldırıdan yargılanacaklar

banner37

Eşine küfür ettiği gerekçesiyle Lefkoşa’da karısının eski eşine kürek ve sopayla saldıran Mehmet Fatih Sayar ve arkadaşı Abdullah Gezer, ileride yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı

banner87
Kürek ve sopayla saldırıdan yargılanacaklar
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Başkent Lefkoşa’da eşine küfür ettiği gerekçesiyle, karısının eski eşine kürekle saldıran zanlı Mehmet Fatih Sayar ve tahta sopayla saldıran arkadaşı Abdullah Gezer teminatla serbest bırakıldı.

Polis, zanlı Mehmet Fatih Sayar’ın, eşine küfür ettiği gerekçesiyle karısının eski eşi olan Özgür Umurtağ’ın başına kürekle vurduğunu; zanlı Abdullah Gezer’in ise tahta sopayla Umurtağ’a gelişigüzel vurarak darp ettiğini söyledi.

“Yaralama”, “Tecavüzi alet taşıma” ve “Kavga” suçlarından tutuklanan zanlılar Mehmet Fatih Sayar ile Abdullah Gezer, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde teminat duruşmasına çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü davada İddia Makamı adına Savcı Aysın Bilgin, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kemal Erdelhun’u tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Erdelhun, zanlı Mehmet Fatih Sayar’ın 2 Kasım tarihinde saat 18.00 sıralarında, umumi bir yer olan Haydar Bey Sokak üzerinde eşine küfür ettiği gerekçesiyle karısının eski eşi Özgür Umurtağ ile kavga ettiğini belirtti.

“Kürekle kafasına vurdu”

Erdelhun, zanlının müştekinin başına; tasarrufunda bulundurduğu tahta sap uzunluğu 120 cm, ağız uzunluğu 30 cm olan kürekle vurduğunu ve müştekinin alnında 10 cm’lik bir kesinin oluşmasına neden olduğunu söyledi.

Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yapılan soruşturmada, zanlı Abdullah Gezer’in de kavgaya karıştığının tespit edildiğini belirten Erdelhun, zanlının tahta sopayla müştekiye gelişigüzel vurarak darp ettiğinin görüldüğünü kaydetti.

Tahkikatın tamamlandığını belirten Erdelhun, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmalarına, zanlı Mehmet Fatih Sayar’ın 7 bin 500 TL, zanlı Abdullah Gezer’in ise 12 bin 500 TL nakdi teminat yatırması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75