Kurşunlamaya 3.5 yıl hapis

banner37

Gönyeli-Yenikent’te, geçtiğimiz yıl Barışcan Deliceırmak’ı ayağından ateşli silahla vuran Beyazıt Ayrenk, yargılandığı ve suçunu kabul ettiği 8 davadan suçlu bulundu

Kurşunlamaya 3.5 yıl hapis
banner99

“DUA ETSİN 2 AYAĞI DA SAĞLAM”… Polise gönüllü ifade veren Beyazıt Ayrenk, borçlusu olan Barışcan Deliceırmak’ın evine giderek, kız kardeşi üzerinden tehdit edildiğini ve “Bu yaptığı adamlık değil. Dua etsin iki ayağı da sağlam” dedi

Emine UYSAL ÇALUDA

   Gönyeli-Yenikent’te, geçtiğimiz yıl, Barışcan Deliceırmak’ı ayağından vuran ve tutuklu yargılanan Beyazıt Ayrenk, yargılandığı ve kabul ettiği 8 davadan suçlu bulunarak, 3.5 yıl hapis cezası aldı. 

   Polise gönüllü ifade veren Beyazıt Ayrenk, borçlusu olan Barışcan Deliceırmak’ın evine giderek, kız kardeşi üzerinden tehdit edildiğini söylemiş ve “Bu yaptığı adamlık değil. Dua etsin iki ayağı da sağlam” diyerek olayı anlatmıştı.

   Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Yaralama”, “Vahim zarar”, “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu ve taşıma”, “Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu ve taşıma” ve “Meskun mahalde ateş açma” suçlamalarıyla itham edilen Beyazıt Ayrenk, suçlamaları kabul etti.

   Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nüvit Gazi, sanığın işlediği şiddet içerikli suçların arttığına, toplumu ciddi şekilde tehdit ettiğine ve sakin atmosferi zehirlediğine vurgu yaptı.  

Sağ bacağından vurmuştu…

   24 Haziran 2019 tarihinde, saat 20.00’de meydana gelen olayda, Beyazıt Ayrenk, tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu 7.65 çapındaki siyah renk markası meçhul silah ile iki el ateş ederek, Barışcan Deliceırmak’ı sağ üst bacak kısmından vurmuştu.

    Polis, Beyazıt Ayrenk’in, kavgaya, zanlı Mahsum Yıldırım’ın aracıyla, birlikte geldiğini belirlemişti.

   Yaşanan olayda zanlılar Barışcan Deliceırmak, Beyit İnancı ve Sinan Taşkın da karşı taraf olarak“Kavga”, “Rahatsızlık” ve “Tecavüzi alet taşıma” suçlamalarından tutuklanmış ve yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışlarının yakalanması, birer kefilin 20 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına karar verilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75