banner6

Kürtaj davası 25 Ekim'de görüşülecek

banner37

Yüksek Mahkeme, Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde kısa süre önce karara bağlanan kürtaj davasıyla ilgili, hem ara kararlara, hem de ana karara yapılan itirazların görüşülmesini, yeni adli yılın açılışından sonraya bıraktı.

Kürtaj davası 25 Ekim'de görüşülecek
banner8

Elmas TOKAY

Kamuoyunda büyük yankı uyandıran ve duyulduğu ilk günden beri gündemden düşmeyen Ada Hospital’deki yasa dışı kürtaj davasıyla ilgili, hem ara kararlara hem de ana kara yapılan itirazların görüşülmesi, Yüksek Mahkeme tarafından 2017-2018 Adli Yılı’nın açılışından sonraya bırakıldı.

banner134

Davanın Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülen duruşmaları sırasında mahkemenin aldığı ara kararlara ve sanıklarla ilgili alınan ana karara yapılan itirazları içeren istinaf başvurularını görüşecek olan Ahmet Kalkan başkanlığında, Gülden Çiftçioğlu ve Bertan Özerdağ’dan oluşan Yüksek Mahkeme heyeti dünkü oturumda, davanın 25 Ekim 2017 tarihinde görüşülmesine karar verdi.

Yargıtay olarak oturum yapan mahkemede, dün İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Kıdemli Savcı Erdinç Akyener, 4 yıl hapse mahkum edilen Rasiha Serdaroğlu ve 2 yıl hapse mahkum edilen Ayşegül İşbilen hazır bulunurken, davanın 1 numaralı sanığı olan ve 5 yıl hapse mahkum edilen Fahri Karagözlü, Bypass ameliyatı geçirmek üzere Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde olduğu için şahsen salonda hazır bulunamadı, avukatı tarafından temsil edildi.

Beraat eden sanıklardan Verda Tunçbilek ve Mehmetali Tunçbilek çifti ile Taner Okburan’ı ise dünkü celsede avukatları temsil etti.

Yargıtay Ceza Heyeti Başkanı Ahmet Kalkan, dünkü oturumda, davanın seyri esasında ara karalara yapılan istinafı ve esas dava kararına yapılan istinafı görüşmek üzere davayı tehir etti ve 25 Ekim 2017 tarihine gün verdi.

Foto: Arşiv

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2017, 09:27
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104