banner6

Kuyumcuyu balyozla soydular

banner37

Şht. Kemal Ünal Caddesi üzerindeki Erdinç Kuyumculuk’un batıya bakan vitrin camını sabah saat 04.00 sıralarında balyozla kıran yüzleri kar maskeli 3 kişi, üç dakika içinde yaklaşık 2 kilo altın takıyı alarak kaçtı. Polis, ilk açıklamasında çalınan altınların yaklaşık 148 bin 360 TL değerinde olduğunu açıklarken, işyeri sahibi Erdinç Küçükuncular çalınan altınların değerinin 300 bin civarında olduğunu söyledi.

Kuyumcuyu balyozla soydular
banner8

Özmen YILANCILAR

Başkent Lefkoşa’da dün sabahın erken saatlerinde, ülkemizin tanınmış işadamlarından Erdinç Küçükuncular’a ait Erdinç Kuyumculuk’un Taşkınköy şubesinde soygun yapıldı.

Yüzleri kar maskeli olan ve henüz kimlikleri tespit edilemeyen üç kişi, sabah saat 04.12’de, Metropol Yolu olarak da bilinen Şht. Kemal Ünal Caddesi’nde faaliyet gösteren Erdinç Kuyumculuk isimli işyerinin batıya bakan vitrin camını balyoz ile kırarak soygun gerçekleştirdi. Camın kırılması ve çalan alarmın sesini duyup, civardakilerin dışarı çıkmasına kadar geçen üç dakikalık süre içerisinde, soyguncular vitrinde sergilenen yaklaşık 2 kilo altın takıyı alarak kaçtı.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, sabah saat 04.00 sıralarında meydana gelen hırsızlık olayında ilk tespitlere göre toplam değerleri 148 bin 360 TL değerinde ziynet eşyasının çalındığını bildirdi.

İşyeri sahibi Erdinç Küçukuncular ise, dükkândaki sayımın devam etmekle birlikte, çalınan altınların değerinin yaklaşık 300 bin TL civarında olduğunu söyledi.

 

“Huzur içinde yaşamak istiyoruz”

Soygun haberini alır almaz, Taşkınköy’deki şubeye giden Erdinç Küçükuncular burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

İşyeri soyulan Erdinç Küçükuncular, ülkemizde hoş olmayan şeyler yaşandığını belirterek, soyguncuların biran önce yakalanması konusunda polisimize güvendiğini söyledi.

Küçükuncular, “Bu ülkeye turist olarak gelen, turist olarak gitmeli. Polisimize güveniyorum, onları yakalayıp adalete teslim etmelerini, bu ülkenin ne kadar güvenli olduğunu göstermelerini istiyorum. Biz bu ülkede huzur içinde yaşamak istiyoruz” dedi.

banner134

Küçükuncular sözlerine devamla, “Soygun, 04.12 sıralarında oldu. Kar maskeli 3 kişi, balyozla camı kırarak altınları çaldı. Cam damperli kırılmaz cam ama balyozla kırdılar. Balyozun sesinden komşu uyandı. En büyük şansımız da içeri tam giremediler. Camdan yaklaşık 2 kilo altını alıp 3 dakika içerisinde işi bitirip kaçtılar. Kamera görüntülerine yansıdı. Altınların bin 200 gramı 22 ayar, 800 gramı ise 14 ayar olup, 300 bin TL değerindeydiler. Alarm sistemi polise bağlı olduğu için, polis 4-5 dakika sonra olay yerine geldi. Kameradan aracı tespit etti. Polisin soyguncuları yakalayacağına inanıyorum” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2016, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104