banner6

Kuzey'den Güney'e kaçarken yakalandılar

banner37

Haspolat’ta 3’ü Pakistan, 2’si Kongo vatandaşı 5 kişi, görevli askerler tarafından askeri bölge içinde ele geçirildi

Kuzey'den Güney'e kaçarken yakalandılar
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Haspolat’taönceki gece üçü Pakistan, ikisi Kongo vatandaşı beş kişi kaçak yoldan Kuzey Kıbrıs’tan Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışırken, görevli askerler tarafından askeri bölge içindesuçüstü yakalandı. Kaçaklara yardımcı olan bir kişinin ise polis tarafından arandığı öğrenildi.

“Birinci derece askeri bölgeyi ihlal etmek” suçundan tutuklanan zanlılar MuhammadNaveedUllahKhan (E-26), ShanAmin (E-24), NafeesAhmad (E-20), NgongoWedi (E-31) ve M.D (K-17) dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Aytan Özoğlu’nu dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özoğlu,  14 Ekim tarihinde saat 23.00 raddelerinde Haspolat 1. Derece Askeri Yasak Bölge olan 28. Tümen 61. Piyade Alayı 2.Piyade taburu 3. Bölük içerisinde zanlılar MuhammadNaveedUllahKhan, ShanAmin, NafeesAhmad, NgongoWedi ve M. D.’nin yürüyerek KKTC’den Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne geçiş yapmaya çalıştığı esnada görevli askerler tarafından tespit edildiklerini söyledi.
   Polis memuru Aytan Özoğlu, zanlıların GKRY’ne geçişlerine yardımcı olan bir kişinin arandığına dikkat çekti.

Tahkikatın çok yönlü devam ettiğini söyleyen Özoğlu, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 09:23
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104