Kuzu, 6 yıl hapis yatacak

banner37

“Şeker Operasyonu”nda 752 adet uyuşturucu hapla yakalanan ‘hukuk fakültesi öğrencisi’ Serdar Kuzu’nun cezası açıklandı:

banner87
Kuzu, 6 yıl hapis yatacak
banner90
banner8

“752 KİŞİYİ ZEHİRLEYECEKTİ”… Uyuşturucunun ticaretini ve dağıtımını yaparak, kolay yoldan para kazanmak isteyenlere karşı caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine vurgu yapan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nüvit Gazi, “Sanık yakalanmasaydı, 752 kişiyi zehirleyecekti” diyerek, uyuşturucu ticareti yapan kişilere karşı hoşgörü ile bakmalarının mümkün olmadığının altını çizdi.

Emine UYSAL ÇALUDA

Polis Genel Müdürlüğü’ne (PGM) bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin 20 Nisan’da Lefkoşa’da gerçekleştirdiği operasyonda, tasarrufunda 752 adet kalp şeklinde ve pembe renkli extacy türü uyuşturucu hap bulunan hukuk öğrencisi Serdar Kuzu, 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Kanunsuz uyuşturucu hap (extacy) alma ve tasarrufu” suçlamasıyla itham edilen 30 yaşındaki Serdar Kuzu, tüm suçlamaları kabul etti.

Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı ve sanığın avukatı hazır bulundu.

Dava kararını okuyan Nüvit Gazi, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.

Gazi, uyuşturucu madde tasarruf etme suçunun 15 yıla kadar hapis cezası öngördüğüne vurgu yaparak, sanığın son derece ciddi ve vahim bir suçla methaldar olduğuna işaret etti.

Uyuşturucu suçlarının toplumda ciddi huzursuzluk yarattığına dikkat çeken Gazi, uyuşturucunun toplumun her kesimine, özellikle de gençler arasında yaygınlığının huzurlarındaki davalarda açıkça görüldüğüne işaret etti.

Gazi, uyuşturucunun ticaretini ve dağıtımını yaparak, kolay yoldan para kazanmak isteyenlere karşı caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Sanığın uyuşturucu ticareti yapmasını aleyhine değerlendirdiklerini kaydeden Gazi, “Sanık yakalanmasaydı 752 kişiyi zehirleyecekti” diyerek, uyuşturucu ticareti yapan kişilere karşı hoşgörü ile bakmalarının mümkün olmadığının altını çizdi.

Gazi, suçun ciddiyet ve yaygınlığı, uyuşturucunun nevi ve miktarı ile para kazanma saikıyla alınıp tasarruf edildiğini dikkat alarak, sanığa oybirliği ile 6 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75