Kuzu hırsızlarından biri, olay günü karantinadan kaçtı

banner37

Düzova köyündeki ağıllar bölgesinde farklı tarihlerde farklı mandıralardan kuzu çalıp başka bir mandıraya sattıkları gerekçesiyle tutuklanan dört zanlıdan biri olan E.Ü.’yle ilgili ilginç bir bilgiye ulaşıldı.

Kuzu hırsızlarından  biri, olay günü  karantinadan kaçtı
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’ya bağlı Düzova köyündeki ağıllar bölgesinde farklı tarihlerde farklı mandıralardan kuzu çalıp başka bir mandıraya sattıkları gerekçesiyle tutuklanan 4 zanlıdan biri olan E.Ü.’nün olay günü karantinadan kaçtığı tespit edildi. PCR testi yapılan zanlı, karantinaya alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ali Aydoğanlı, zanlılar E.Ü., A.Y.A., H.Y., ve Ö. Ç.’nin sirkat suçundan methaldar olduğunu söyledi.

Aydoğanlı, zanlıların 14-15 Ocak 2021 tarihleri ve 19.00- 08.00 saatleri arasında Düzova’da yer alan ağıllar bölgesinde C.G.’ye ait mandıradan küçükbaş hayvanları sirkat ettiklerini belirterek, yaşları 1 haftalık ve 1 buçuk aylık arasında olan, kulak numarası bulunmayan 3’ü erkek 3’ü dişi kahverengi ve 2 adet de siyah beyaz renkte erkek olmak üzere toplamda 8 adet melez kuzuyu ZRR 376 plakalı araçlarına koyarak çaldıklarını kaydetti.

Zanlıların 20 Ocak 2021 tarihinde tespit edilip derdest emri gereği tutuklandıklarını dile getiren Aydoğanlı, söz konusu araç ve kuzuların ise emare olarak alındığını ifade etti.

Aydoğanlı, yürütülen soruşturma kapsamında zanlıların 18–19 Ocak 2021 tarihleri ve 19.00-11.00 saatleri arasında yine Düzova Ağıllar Bölgesi’nde çiftçi M.G.’nin mandırasından 10 günlük 1 adet beyaz ve 1 adet sadece kulakları siyah renk melez, toplamda 2 tane kuzuyu yine ZRR 376 plakalı araçlarına koymak suretiyle çaldıklarının tespit edildiğine işaret etti.

banner134
Zanlıların çaldıkları kuzuları bir mandıraya sattıklarının belirlendiğini anlatan Aydoğanlı, soruşturma kapsamında toplamda 23 kuzunun çalındığının tespit edildiğini ve tüm kuzuların bulunup emare alındığını vurguladı.

Aydoğanlı, zanlıların ek ifade verip olay günü yanlarında Ö.Ç. isimli zanlının da bulunduğunu itiraf ettiğini söyleyerek, derdest emri gereği Ö.Ç.’nin de tutuklandığını bildirdi.

Zanlıların mahkeme huzuruna çıkarılarak tutukluluk emri alındığını hatırlatan Aydoğanlı, yürütülen soruşturma kapsamında zanlı E.Ü.’nün olayın yaşandığı gün bulunduğu karantinadan kaçtığının tespit edildiğini anlattı.

Aydoğanlı, gereken sağlık tedbirlerinin alınabilmesi adına zanlılara PCR testi yapıldığını ve karantinaya alındığını söyleyerek, zanlıların test sonuçlarının beklendiğini, bu nedenle zanlıların 1 gün süreyle daha tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlıların aleyhine 1 gün daha tutukluluk emri verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75