banner6

Laboratuvardan gelecek rapor bekleniyor

banner37

Uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu suçlarından tutuklanan zanlılar A. G. ile H. G. dün yeniden mahkemeye çıkarıldı

Laboratuvardan gelecek  rapor bekleniyor
banner151 banner143

Ayşe BULUT
 

Uyuşturucu suçundan tutuklanan zanlılar A. G. ile H. G., dün yeniden İskele’de mahkeme huzuruna çıkarıldı. Uyuşturucu madde alma, verme ve tasarruf suçlarından tutuklu bulunan zanlılarla ilgili soruşturma devam ediyor.

Polis, uyuşturucu olduğuna inanılan maddeleri Devlet Kimya Laboratuvarı’na gönderdiğini, parmak izi araştırması da yapılacağını belirterek raporu beklediklerini söyledi.

Polis, her iki zanlının da 8 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti, Savcı Ahmet Özlemler ise süreyi 3 günle sınırlandırdı.
Yargıç Tutku Candaş, zanlıların 3 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.
Olayla ilgili olguları mahkemeye aktaran tahkikat memuru Osman Üreten, zanlı A. G. ile H. G.’nin suç izahını yaptıktan sonra Mehmetçik’te ikamet eden zanlı A. G.’nin evinde küçük, şeffaf renk naylon poşet içerisinde yaklaşık 1 gram ağırlığında sentetik cannabinoit türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu ve emare alındığını söyledi.

Polis, zanlı A. G.’nin tasarrufunda bulunan maddeleri 10 Mart 2021 tarihinde zanlı H. G’den aldığını beyan etmesinin ardından Kumyalı’da sakin zanlının da tutuklandığını, evinde ise, bardaktaki sıvı içerisinde uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler bulunarak emare alındığını belirtti.

Zanlı A. G.’nin gönüllü ifade vererek, suçunu kabul ettiğini kaydetti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104