Laboratuvardan gelecek sonuç bekleniyor

banner37

Gazimağusa’da, elektronik sigarayla kullanılan sıvı uyuşturucuyla yakalanan O. K. ve T. C. A.’nın tutukluluk süreleri 3’er gün uzatıldı

banner87
Laboratuvardan gelecek sonuç bekleniyor
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa narkotik polisinin ihbar üzerine, uyuşturucu madde ithali ve tasarrufu suçlarından tutukladığı O. K. ve T. C. A. aleyhine başlattığı soruşturma sürüyor.

Polis, İngiltere’den ithal ettiğini itiraf eden O. K. ile suç ortağı T. C. A.’nın tutukluluk süresini devam eden soruşturma nedeniyle dün üç gün daha uzattı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Derman, zanlıların, 30 Eylül 2019 ile 24 Ekim 2019 tarihleri arasında, Gazimağusa ve İskele’de meydana gelen kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarruf suçlarından methaldar olduklarını anımsattı.

Tanık polis Hasan Derman, 24 Ekim 2019’da aldıkları bir bilgi ışığında, zanlı O. K.’nin kullanımındaki GZ 838 plakalı araçla, Yeniboğaziçi istikametinden Gazimağusa istikametine doğru seyir halindeyken, Lions Garden yakınlarında tespit edildiklerini anlattı.

Hasan Derman, dur emri verdiği aracın, durmayarak, ilerlediğini ve araçta yolcu olarak bulunan T. C. A.’nın aracın sol ön penceresinden, 3 adet yaklaşık 1’er gramlık Hintkeneviri sıvısı içerdiğine inandığı maddeleri, Gazimağusa Hastanesi yakınındaki yol kenarına atıp kaçmaya devam ettiğini söyledi.

Derman, takip sonucu, konu aracı ve içerisindeki zanlıları, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin park yeri içerisinde tespit ederek tutukladıklarını kaydetti ve zanlılar huzurunda araçta arama yaptığından söz etti.

Tanık polis, arama sonucu, araç konsolu içerisinde üzeri yazılı karton paket içerisinde 1 gramlık Hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan sıvı, üzerinde 1 gram Hintkeneviri uyuşturucu madde sıvısı takılı elektronik sigarayı bulup emare zapt ettiğini kaydetti.

O. K.’nin gönüllü ifade verip, konu maddeleri 6 adet olarak, İngiltere’den alıp Kuzey Kıbrıs’a giriş yaptığı Akyar Kara Giriş Kapısı’ndan ülkeye ithal ettiğini itiraf ettiğini belirterek, emareleri gönderdiği laboratuvarlardan henüz sonuç alamadığını dile getirdi.

Laboratuvarlardan gelecek sonucun tahkikatına yön vereceğine vurgu yapan tanık polis, 3 günlük tutukluluk süresince, 3 ifade temin edip, bir güvenlik kamerası incelediğini, 2 kişiyle bilgi alışverişinde bulunduğunu belirtti.

Zanlı O. K.’den temin ettiği gönüllü ifadenin bir kısmını teyit ve tekzip ettiğini kaydeden tanık polis, mahkemeden tahkikatını tamamlayabilmek için süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, suçun ciddiyetini ve yaygınlığına vurgu yaparak, tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için polisin talebini uygun buldu ve zanlıların tutukluluğunu 3’er gün uzattı.

Kıdemli yargıç, ayrıca, avukatın talebiyle zanlı O. K.’nin doktor kontrolünden geçirilip bu yönde rapor hazırlanmasına da direktif verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108