Laboratuvardan sonuçlar bekleniyor

banner37

Gazimağusa’da uyuşturucu ziraatı ve tasarrufundan tutuklanan 1’i İngiliz, 2’si Kıbrıslı Rum 3 genç zanlının tutukluluğu 5’er gün uzatıldı

banner87
Laboratuvardan sonuçlar bekleniyor
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da saksı ve plastik bardaklarda ekili 10 kök hintkeneviri bitkisi ile 7 adet siyah renk poşet içerisinde toplam 45 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle ilgili yürütülen polis soruşturması devam ediyor.

Polis, meseleyle ilgili uyuşturucu madde ziraatı ve tasarrufundan tutukladığı yaşları 22 ile 28 arasında değişen, 1’i İngiliz, 2’si Kıbrıslı Rum 3 genç aleyhine, dün, tahkikat maksatlı 5’er gün ek tutukluluk emri temin etti.

Meseleyle ilgili tutuklanan G.K. (28), L.D.C. (22) ve P.G. (25), Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartıldı.

Zanlı G.K. ve L.D.C.’nin sözlü beyanda bulunup, G.K.’nin konu bitkileri ekip yetiştirdiğini itiraf ettiği, L.D.C.’nin de önceden konu eve geldiğini belirttiğini beyan eden tanık polis, emare aldığı bitki ve emareleri incelenmek için gönderdiği laboratuvardan henüz sonuç alamadığını ifade etti ve mahkemeden tahkikatını salimen yürütebilmek için süre istedi.

Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, PGM bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Gökhan Yıldırım,  zanlıların, Eylül- 26 Ekim 2019’da kanunsuz hintkeneviri ziraatı ve tasarrufu suçlarından methaldar olduklarını belirtti.

Gökhan Yıldırım, aldığı bir ihbar sonucu, Gazimağusa’da Ilgın Sokak’taki G.K.’nin kirasındaki Çelebi Apartmanı’nın 11 numaralı dairesinde düzenlediği baskını anımsattı ve zanlı G.K.’nin Derinya Kara Giriş Kapısı’ndan Kuzey Kıbrıs’a giriş yaptığı sırada beraberindeki zanlı L.D.C. ve P.G. ile birlikte tespit edilip alı konulduklarını belirtti.

Yıldırım, bahse konu dairede, 16.30 ile 18.00 saatleri arasında her 3 zanlının huzurunda, mahkemeden temin ettiği emir gereği arama yaptıklarından söz etti ve konu daireden emare aldıklarını mahkemeye aktardı.

Tanık polis, arama sonucu, kuzeye bakan yatak odası içerisindeki 5 ayrı saksıda boyları 20’şer santim olan 5 kök hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan bitki, doğuya bakan yatak odası içerisinde 5 ayrı plastik bardak içerisinde, boyları 8 ile 15 santim olarak değişen 5 kök hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan bitki, oturma odasındaki sehpa üzerinde ise kırmızı renk naylon poşetteki 7 ayrı siyah naylon poşette sarılı 45 gram ağrılığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini belirtti.

Yıldırım ayrıca, her iki yatak odasında, söz konusu ekili bitkileri yetiştirmekte kullanılan, muhtelif çeşit ve markalarda hazır toprak, gübre, bitki besinleri, yansıma ışık sistemleri, sulama bidonu, ölçü aleti, enjektör, küçük el küreği ve tırmığı, naylon poşet, plastik saksı altıkları, trafolar, otomatik zamanlayıcılar, küçük boy plastik sere ve küçük vantilatör bulunarak zapt edildiğini dile getirdi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, zanlıların tutukluluğunu 5’er gün daha uzattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75