‘Laf atma’ tartışması kavgaya döndü

banner37

Gazimağusa’da bir eğlence mekanının önünde çıkan kavgada bir kişinin burnu kırıldı, bir kişi tutuklandı

‘Laf atma’ tartışması kavgaya döndü
banner90
banner8

Gazimağusa’da bir eğlence mekanının önünde ‘kız arkadaşına laf attığı’ gerekçesiyle çıkan tartışma kavgaya dönüştü.

Baran Yıldız, ‘kız arkadaşına laf attığı’ gerekçesiyle kavga ettiği A. Y.’nin burnunu kırdığı için tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı ve bu suçtan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis, “vahim zarar”, “kavga” ve “rahatsızlık” suçlarından methaldar olan zanlının, 18.8.2019 akşamı Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir diskonun önünde kız arkadaşına laf attığı iddiasıyla tartıştığı ve birbirlerini itmek ve boğazını sıkmak suretiyle kavgaya ettiği A. Y.’nin burnuna eli ile vurmak suretiyle burun kemiğinin kırılmasına neden olduğunu aktardı.

Zanlının gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini kaydeden tahkikat memuru meselenin tahkikatını tamamladığına vurgu yaparak zanlının teminata bağlanmasını talep etti.

Şahadeti değerlendiren Yargıç Umut İnan, zanlının meselesi sonuçlanıncaya değin KKTC haricine çıkışını men ederek kimlik, seyahat belgesi ve pasaportunu polise teslimi, 3 bin TL nakdi teminat yatırması ve KKTC vatandaşı 3 kişinin imza edeceği 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi karşılığı serbest kalması yönünde emir verdi.

(MHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75