Laptop kayıp

banner37

Gazimağusa polisi, 26 Mayıs’ta trafik kazası sonucu ölen suç ortağıyla birlikte üniversitedeki bir işyerinden laptop sirkat eden Daniel T. Muudzangerere’yi önceki gün yakaladı, dün mahkemeye çıkardı.

banner87
Laptop kayıp
banner90
banner99

 

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa polisi, trafik kazası sonucu ölen suç ortağıyla birlikte üniversitedeki bir işyerinden laptop sirkat eden Daniel T. Muudzangerere’yi önceki gün yakaladı.

“Sirkat” suçundan tutuklanan Daniel T. Muudzangerere, dün yargıç huzuruna çıkarıldı ve aleyhine tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk emir temin edildi.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten savcı yardımcısı Serhan

Bundak, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Salih Fidan Ersan’ı meseleyle ilgili olguları aktarması için yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis, zanlının, 26 Mayıs 2017’de, üniversite kampusu içerisindeki bir işyerinden, olay günü trafik kazasında hayatını kaybeden suç ortağı Munashe Simunyu ile birlikte, 13 inçlik laptopu sirkat ettiğini söyledi.

Olayın bilgilerine gelmesi üzerine, yaptığı inceleme ve araştırma sonucu, zanlıyı 2 hafta sonra Lefkoşa’da tespit ettiğini kaydeden tanık polis, sirkat edilen laptopu bulamadığını ifade etti.

Zanlının serbest kalması halinde delilleri karartacağına değinen tanık polis, henüz yeni başladığı tahkikatını salimen yürütebilmek için zanlı aleyhine mahkemeden süre talep etti.

Yargıç, zanlının tahkikatın selameti açısından 3 gün süreyle polis nezaretinde tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2017, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75