banner6

Lefke'de taşlı, sopalı, bıçaklı kavga

banner37

Lefke’de önceki akşam karşıt görüşlü iki öğrenci grubu arasında başlayan kavga, dün sabah saatlerinde büyüdü. Ellerine taş, sopa ve bıçak alan öğrenciler birbirine saldırdı

Lefke'de taşlı, sopalı, bıçaklı kavga
banner90
banner99

Güren TİLKİ

Lefke’de önceki akşam geç saatlerde karşıt görüşlü iki öğrenci grubu arasında başlayan kavga, dün sabah saatlerinde alevlendi. Öğrenciler birbirine taşlar, sopalar ve bıçaklarla saldırdı.

Yaşanan olaylar sırasında üç aracın camları kırılıp, ciddi zarar ve hasara uğratıldı. Ayrıca bölgede bulunan bazı evlerin kapılarının tekmelenmesi, bölge halkını huzursuz etti.

Olayın patlak vermesinin ardından polis ekipleri alarma geçerek, olaya müdahale etti. Olayla bağlantısı olduğu tespit edilen beş öğrenci tutuklandı.

Cami önünde toplanıp, okula yürüdüler

Kavga, önceki akşam bölgedeki sokak aralarında başladı ve daha sonra okul içinde de devam etti. Ayrıca dün de bir grup öğrenci Cuma Namazı’ndan sonra toplanarak, Lefke Avrupa Üniversitesi’nin kapısından içeri girmeye çalıştı.

Her ne kadar LAÜ Rektör Yardımcısı Akın Cellatoğlu öğrencilerin okula girmemesi için yoğun çaba sarf etse de, öğrenciler okula girmeyi başardı.

Polis güvenlik önlemlerini artırdı...

Polis, güvenlik önlemlerini artırarak, araçları ve öğrencilerin üzerini yokladı. Bazı öğrencilerin üzerinde ve araçlarında sopa ve bıçak buldu.

Bulunan bıçak ve sopalar emare olarak alınırken, 5 öğrenci de tutuklandı. Tutuklular Lefke Karakolu’na ve Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne götürüldü.

Geçen yıl da yaşandı...

Geçen yıl da benzer bir olayın yaşanması Lefkelilerin huzurunu kaçırdı. Lefkeliler, bu olayın bir daha yaşanmaması için önlem alınmasını bekliyor.

Lefkelilere göre bu olaylarının artmasının nedeni, bölgedeki öğrenci oranına göre çok az sayıda polis olması.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2018, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104