Lefkoşa’da fuhuş operasyonu

banner37

Cürümleri Önleme Şubesi tarafından gerçekleştirilen fuhuş operasyonunda, bir kişi, iki erkek ve 3 kadına para karşılığı fuhuş yaptırmaktan tutuklandı

Lefkoşa’da fuhuş operasyonu
banner90
banner8

“İKİ EVİ DAHA VAR”… Alınan ihbar üzerine önceki gün öğleden sonra zanlı Cüneyt Tamavcı’nın ikametgahına baskın düzenlendiğini ve evin yatak odalarında Lefkoşa’da sakin iki erkek ile Gazimağusa’da sakin 3 kadının para karşılığı birlikte olduğunun belirlendiğini belirten polis, ‘Fuhuşa teşvik’ ve ‘Fahişelik yapılmasına yardımcı olma’ suçlarından tutuklanan zanlının adına kayıtlı iki ev daha olduğunu, onların da araştırılacağını söyledi.

Serap ŞAHİN

Başkent Lefkoşa’da, Lefkoşa Polis Müdürlüğü Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) tarafından bir apartman dairesinde gerçekleştirilen fuhuş operasyonunda, ‘Fuhuşa teşvik’, ‘Fahişelik yapılmasına yardımcı olma’ suçundan tutuklanan Cüneyt Tamavcı, dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhinde 3 gün tutukluluk emri temin edildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Kezban İnce, Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren polis memuru Kazım Sevinç, zanlı Cüneyt Tamavcı’nın ‘Fuhuşa teşvik’, ‘Fahişelik yapılmasına yardımcı olma’ suçlarından methaldar olduğunu kaydetti.

Sevinç, zanlının ikametgâhına18 Ocak 2020 tarihinde saat 14.30 raddelerinde Lefkoşa Polis Müdürlüğü Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) tarafından operasyon yapıldığını vurguladı.

Yapılan operasyonda; zanlı Cüneyt Tamavcı’nın ikametgâhındaki yatak odasında, Lefkoşa’da sakin iki erkek şahsın ve Mağusa’da sakin 3 kadın şahsın para karşılığında birlikte olmalarını sağladığını belirten polis memuru Sevinç, adı edilenlerin “Fuhuşa teşvik’ ve ‘Fahişelik yapılmasına yardımcı olma” suçunu işlediğinin tespit edildiğini söyledi.

Sevinç, başlatılan tahkikatın yeni olduğunu, alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu vurguladı. Ayrıca zanlının tasarrufunda bulunan 2 adet daha ev olduğunun tespit edildiğine ve evlerin araştırılmasına gerektiğine dikkat çeken Kazım Sevinç, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının ilk etapta 3 gün poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

banner134
Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75