banner6

Limandan 28 canlı mermiyle girdi, havalimanından çıkarken yakalandı

banner37

Ercan Havalimanı’ndan geçtiğimiz gün öğleden sonra çıkış yapmak isteyen 54 yaşındaki Namdar Güneşer’in tasarrufunda canlı mermiler bulundu

Limandan 28 canlı mermiyle girdi, havalimanından çıkarken yakalandı
banner150

banner150 banner150

Emine UYSAL ÇALUDA


   Ercan Havalimanı’ndan geçtiğimiz gün öğleden sonra çıkış yapmak isteyen 54 yaşındaki Namdar Güneşer’in

 X-Ray cihazında kontrol edilen çantasında 28 adet canlı tabanca mermisi bulundu.
   “Kanunsuz Patlayıcı Madde İthal Etmek, Kanunsuz Patlayıcı Madde Taşıma ve Tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Güneşer, bu sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

    Yargıç Tutku Candaş’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Cansu Lefkonuklu, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru İbrahim Bulak’ı dinletti. 

   Mahkemede yeminli şahadet veren Bulak, 08.09.2023 tarihinde, Girne Limanı'ndan, Türkiye'de sakin Namdar Güneşer’in, sırt çantası içerisinde tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu 28 adet 9 mm MKE marka 2018 üretim yılı canlı tabanca mermilerini KKTC'ye giriş yaptığı sırada bulundurarak ithal ettikten sonra taşıdığını belirtti.

   Bulak, zanlının 09.09.2023 tarihinde Ercan Havalimanı'ndan çıkış yapmaya çalıştığı esnada X-Ray cihazında tespit edilerek suçüstü halı gereği tutuklandığını kaydetti.

   Canlı mermilerin emare olarak alındığını söyleyen Bulak, mesele ile ilgili olarak sanığın bir gönüllü ifade verdiğini ve sanığa ait Türkiye’de silah ruhsatı olduğunu mahkemeye aktardı.

   Bulak, sanığın turist olduğunu ve KKTC'de öğrenci olan kızının yanına geldiğini söyleyerek, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Tutku Candaş, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 20 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber iki kefilin 200’er bin TL kefalet senedi imzalaması ve haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2023, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104