Limasol’da 30 kilo esrar bulundu

banner37

Rum polisi, ardı ardına yaptığı baskınlarla kilolarca uyuşturucu ele geçirdi… Dün yapılan operasyonla birlikte son iki haftada bulunan uyuşturucu miktarı 55 kiloyu buldu

Limasol’da 30 kilo esrar bulundu
banner90
banner99

KİLOLARCA UYUŞTURUCUYU İTHAL ETTİLER… Rum polisi, geçtiğimiz hafta Güney Lefkoşa’da ve Limasol’da 9 kilosu kokain olmak üzere, yaklaşık 15 kilo uyuşturucu; önceki gün Larnaka’da ise yaklaşık 10 kilo hintkeneviri türü uyuşturucu ele geçirdi. Bu operasyonların ardından dün Limasol’da baskınlar düzenleyen polis, 30 kilodan fazla esrar buldu. Olayla ilgili 45 ve 46 yaşlarında iki kişi gözaltına aldı. Polis, uyuşturucunun ithal edildiğini tespit etti.

Uyuşturucu illeti sadece ülkemizde değil, Güney Kıbrıs’ta da büyük sorun.

Rum polisi, biri dün olmak üzere son iki haftada yaptığı baskınlarda yaklaşık 55 kilo uyuşturucu ele geçirdi. Uyuşturucu türlerinin arasında eroin ve kokainin fazlalıkta olması, bu işin ticari boyutunu ve ne kadar çok kullanıcı olduğunu ortaya koydu.

Rum polisi, geçtiğimiz hafta Güney Lefkoşa’da ve Limasol’da 9 kilosu kokain olmak üzere, yaklaşık 15 kilo uyuşturucu; önceki gün Larnaka’da ise yaklaşık 10 kilo hintkeneviri türü uyuşturucu ele geçirdi.

banner134
Bu operasyonların ardından dün de Limasol’da yapılan baskınlarda, 30 kilodan fazla esrar bulundu. Olayla ilgili 45 ve 46 yaşlarında iki kişi gözaltına alındı.

Polis, uyuşturucunun ithal edildiğini tespit etti.

45 yaşındaki zanlının arabasında bir gram kokain bulunduğu ve 46 yaşındaki zanlının evinde ise iki tüfek, bir hava tabancası, 215 dolu fişek, iki cep telefonu tespit edildiği kaydedildi.

Soruşturma kapsamında çok eski bir tesis içerisinde arama yapan polis, yaklaşık bir kilogram kenevir içeren 34 naylon torba buldu.

Operasyonun uyuşturucu ekibi ve yargı yetkisi olan İngiliz üsleri polisi tarafından ortaklaşa yürütüldüğü bildirildi.

Öte yandan, önceki gün Larnaka’da iki farklı eve düzenlenen operasyonda ele geçirilen yaklaşık 10 kilo uyuşturucuyla ilgili tutuklanan 24 yaşındaki iki kişi, mahkemeye çıkarılarak, haklarında 8’er günlük tutukluk emri temin edildi.

Zanlıların, yasa dışı olarak başkalarına uyuşturucu tedarik etmek suçunu işlediği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75