banner6

Liz, Ercan'da kuş uçurtmuyor

banner37

Tasarrufunda yaklaşık 8 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde ile KKTC’ye giriş yapmak isterken narkotik detektör köpeği Liz’in tepki vermesi sonucu suçüstü yakalanan 43 yaşındaki Süleyman Bindar, tutuklandı ve dün çıkarıldığı mahkemenin emriyle polis nezarethanesine gitti.

Liz, Ercan'da kuş uçurtmuyor
banner99

Ahmet VAMIK

Ercan Havaalanı’nda, tasarrufunda yaklaşık 8 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde ile KKTC’ye giriş yaparken narkotik detektör köpeği Liz’in tepki vermesi sonucu suçüstü yakalanan 43 yaşındaki Süleyman Bindar, tutuklanarak dün Lefkoşa’da nöbetçi mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Murat Döşenci’yi tanık olarak dinletti.
Zanlı Süleyman Bindar’ın “kanunsuz uyuşturucu madde ithali” ve “kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlarından methaldar olduğunu belirten Murat Döşenci, 1 Eylül 2017 tarihinde saat 18.45 sıralarında narkotik detektör köpeği Liz’in tepki vermesi sonucu Ercan Havaalanı’ndan KKTC’ye giriş yapmak isteyen zanlının üzerinde ve bavulunda yapılan aramada, bavul içerisine gizlenmiş yaklaşık 8 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunarak emare olarak alındığını ve zanlının suçüstü bir şekilde tutuklanarak mahkemeye çıkarıldığını ifade etti.
Bindar’ın gönüllü ifade verdiğini belirten Döşenci, zanlının tahkikat maksatlı 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti. Yargıç Rauf Kürşad, tahkikatın selameti açısından talep edilen 3 günlük tutukluluk süresine onay verdi.
 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2017, 12:36
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104