Lüks araç kundakçıları tutuklandı

banner37

Gazimağusa’da Karakaşlı Apartmanı’nın park yerinde park halinde bulunan Cemre Yağcıoğlu’na ait MH 111 plakalı Mercedes marka aracı kundaklayan 3 kişi yakalandı

Lüks araç kundakçıları tutuklandı
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’daki bir apartmanın altında park halindeki Cemre Yağcıoğlu’na ait MH 111 plakalı Mercedes marka aracı kundaklayan, 3 kişi, polisin titiz araştırma ve detaylı soruşturması sonucu tespit edilerek tutuklandı.


Meseleyle ilgili, olaydan 9 gün sonra, 2’si Lefkoşa’da 1’i Gazimağusa’da tespit edilen Ahmet Kara(E-43),  Hüseyin Kara (E-30) ve Engin Erensu (E-24), dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu’nun huzuruna çıkartılarak aleyhlerine soruşturma maksatlı 3’er gün tutukluluk emri temin etti.


Polis, tutukladığı zanlıların 2’sinden itiraf nitelikli gönüllü ifade de temin etti.

Çakmak ve yanıcı madde bidonu emare


Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Çaltılı, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Gökhan Kol’u tanık kürsüsüne çağırdı.


Tanık polis Gökhan Kol, zanlıların, “Kundaklama”, “Kasti hasar” suçlarından methaldar olduklarını söyleyerek, 26 Eylül’de saat 02.50’de, Gazimağusa’da Acun Sokak’taki Karakaşlı Apartmanı A-2’nin alt kısmındaki park yerinde meydana gelen olayın olgularını anımsattı.


Gökhan Kol, meçhul şahısların, Cemre Yağcıoğlu’na ait MH 111 plakalı Mercedes marka aracın üzerine yanıcı madde dökülerek, ateşe veren meçhul şahısların konu aracın tamamen yanmasına sebebiyet verip, kasti hasara yol açtıklarını anlattı.


Yangın neticesinde, lüks araç kullanılmaz hale gelirken park yerindeki park halindeki Gülay Kemaller’e ait NV 330 plakalı aracın da ısıdan kısmen zarar gördüğünü hatırlatan Gökhan Kol, meseleyi itinalı bir şekilde araştırdıklarını ve huzurdaki zanlıları tutukladıklarını kaydetti.


banner134
Tanık polis, derdest emri gereği Ahmet Kara ve Engin Erensu’yu Lefkoşa’da, Hüseyin Kara’yı da Gazimağusa’da tespit edip tutukladığını belirterek, Hüseyin Kara ve Engin Erensu’dan itiraf nitelikli gönüllü ifade temin ettiğinden söz etti.


Bu ifadeleri teyit ve tekzip edeceğini anlatan tanık polis, suç aleti olan çakmak ve boş plastik bidonunun da emare aldığını kaydeden tanık polis, ifadelere göre, 3 zanlının olay mahalline gidip, konu aracı, Ahmet Kara’nın teşvikiyle Hüseyin Kara’nın kundakladığını dile getirdi.


Tanık polis, suç sırasında, kamera kayıtlarından tespitine göre, Engin Erensu ve Ahmet Kara’nın bulundukları araçta gözcülük yaptığını kaydetti.

“Tahkikat bitmedi”


Meselenin ciddiyetine vurgu yapan tanık polis, serbest kalmaları halinde tahkikatının kötü yönde etkileneceğine inandığı zanlılar aleyhine başlattığı tahkikatını henüz neticelendiremediğini ifade etti.


Tanık polis, meseleye bağlantısı olduğuna inandığı kişi ve emareleri arayacağını kaydederek, tahkikatını salimen tamamlayabilmek için zanlılar aleyhine 3’er günlük tutukluluk emri talep etti.


Polis, kamera kayıtlarını incelemeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.


Zanlıları savunan avukatlar, Ahmet Kara ve Engin Erensu’nun konu olaya fiili bir müdahalesinin bulunmadığını ileri sürdü.


Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu, huzurundaki şahadeti ve zanlı avukatlarının beyanlarını değerlendirdikten sonra, konu suçla bağlantılı olduğuna bulgu yaptığı zanlılar aleyhine 3’er günlük tutukluluk emri verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75