Lüks yatı soydular

banner37

Girne Marina’daki yat içerisinden 84 bin 269 TL değerinde eşya, nakit para ve değerli eşya çalınmasıyla ilgili üç kişi tutuklandı, 2 kişi aranıyor

Lüks yatı soydular
banner90
banner8

BİRİ GÖZCÜLÜK YAPTI… Girne Marina içerisinde bulunan Barbaros Özkaptan’a ait ikametgah olarak kullanılan yatta meydana gelen hırsızlık olayı şaşkına çevirdi. Yata yüzerek ulaşan ve kilitli durumdaki kabin giriş kapısını hasar vermeksizin açan zanlılara bir kişi de kıyıdan gözcülük yaptı. Kamera kayıtları, hırsızlık olay sonrası 5 şahsın elinde olta ve farklı malzemelerle yakındaki bir otelin içerisinden çıktığını gösterdi.

Kabin giriş kapısı açılarak, içerisinden toplam değerleri 84 bin 269 TL olan 2 adet profesyonel balıkçı oltası, 2 adet su altı ve su üstü aksiyon kamerası ve aparatı, 1 adet erkek kol saati, 2 şişe içki ve 2 bin 320 ABD Doları nakit para çalındı. Olayı aydınlatan Girne Polisi, üç zanlıyı yakaladı. İki zanlının evinde hem konu yattan hem de farklı bir yattan çalınan eşyalar tespit edildi.

banner134

   Girne Marina’da herkesi şaşkına çeviren bir hırsızlık olayı yaşandı.

   Geçen perşembe günü Girne Marina içerisinde Barbaros Özkaptan’a ait ikametgah olarak kullanılan yatın kabin giriş kapısı açılarak, içerisinden toplam değerleri 84 bin 269 TL olan 2 adet profesyonel balıkçı oltası, 2 adet su altı ve su üstü aksiyon kamerası ve aparatı, 1 adet erkek kol saati, 2 şişe içki ve 2 bin 320 ABD Doları nakit para çalındı.

   Meseleyle ilgili "Geceleyin Ev Açma ve İkametgâhtan Sirkat" suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Sabir Abdullaev (E-20), Kirill Basin (E-20) ve Vlada Ungurean (K-21) dün sabah Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Adnan Kardeşler, olayla ilgili bulguları aktardı.

“Yüzerek yata ulaştılar”

   Polis, 6 Ağustos 2020 tarihinde saat 06.20 raddelerinde Girne Marina’da konuşlanmış olan ve Barbaros Özkaptan'a ait ikametgâh olarak kullanılan Amerikan bandıralı motor yata konu marinanın güney kısmında bulunan Jasmine Court Hotel’in istikametinden yüzerek gelen Sabir Abdullaev, Vlada Ungurean ve ismi tespit edilen ancak aranmakta olan 2 zanlı daha, yatın kuzeye bakan ve kilitli durumda bulunan kabin giriş kapısını hasar vermeksizin açtıklarını belirtti.

   Polis memuru Adnan Kardeşler, yat içerisinden toplam değerleri 84 bin 269 Türk Lirası olan iki adet 80'lik Pen marka alt kısımları parlak altın rengi, makara kısmı bakır renk olan profesyonel balıkçı oltasını bir adet Gopro marka siyah renk su altı ve üstü kamerayı, bir adet Gopro marka 360 derece çekim yapan siyah renkli su altı ve su üstü kamerasını ve aparatlarını yat içerisinde bulunan yatak dolabında muhafaza edilen Omega Seemaster marka metalik renk kol saatini, beylerbeyi göbek marka siyah renkli rakıyı ve 18 yıllık Chivas Regal marka viskiyi ve yine yatak dolabında muhafaza edilen 2 bin 320 dolar parayı aldıktan sonra yine yüzerek güney istikametinde bulunan Jasmine Court Hotel kıyısına doğru ayrıldıklarının tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

Biri kıyıda gözcülük yaptı

   Kardeşler,  incelenen kamera görüntülerinde zanlı Kirill Basin’in kıyıda kalarak gözcülük yaptığı ve konu marinaya gitmediğinin tespit edildiğini kaydetti.

   Polis memuru Adnan Kardeşler, çevre kameralarında yapılan incelemede 5 şahsın elinde olta ve farklı malzemeler ile Jasmine Court Hotel’in içerisinden çıktığı ve yine Girne'de bulunan Mustafa Mühürcü Sokak boyunca ilerlediklerinin tespit edildiğini anlattı.

   Kardeşler, huzurda bulunan üç zanlının tespit edilerek tutuklandığını ve gönüllü ifade vererek suçlarını itiraf ettiklerini mahkemeye aktardı.

   Kardeşler, zanlılar Sabir Abdullaev, Vlada Ungurean’ın 8 Ağustos tarihinde kalmakta olduğu ikametgâhlarında mahkeme emri gereği yapılan aramada sirkat etmiş oldukları Gopro Fusion marka deniz altı kamerası ve yine Marina'da konuşlanmış olan ve mal sahibi henüz tespit edilmemiş olan başka bir tekneden sirkat etmiş oldukları bir adet Malibu marka balık oltası ve bir adet Bombay marka Gin tespit edilerek emare olarak alındığına vurgu yaptı.

   Kardeşler, zanlı Kirill Basin’in ikametgahında yapılan aramada ise herhangi bir kanunsuz eşyaya rastlanmadığını belirtti.

   Meselenin tahkikatının devam ettiğini, aranmakta olan şahıslar ve emareler olduğunu ayrıca alınan ifadelerin teyit ve tekzibinin yapılacağını söyleyen Kardeşler, ilk etapta zanlıların 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendire Yargıç Jale Ergüden zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

(Kamalı Haber)

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75