“Maaşımı ödemediği için aldım”

banner37

Müşteriden aldığı parayı işyerine vermeyerek sirkat ettiği suçlamasıyla tutuklanan Yeltekin’in savunması dikkat çekti

“Maaşımı ödemediği için aldım”
banner90
banner99

Meyil AVCAN

Alsancak’ta faaliyet gösteren Açmenya isimli araç kiralama şirketinde çalışan zanlı Venera Magdelena Yeltekin, müşteriden aldığı 450 STG araç kiralama parasını, işyeri sahibine vermeyerek sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanarak, dün mahkemede yargıç huzuruna çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Lapta Polis Karakolu’nda görevli tahkikat memuru Bayram Albayrak, tanık olarak dinletildi.

Mahkemede yeminli şahadet veren Albayrak, zanlının “Müstahdem Tarafından Sirkat” suçundan methaldar olduğunu belirterek olayın detaylarını mahkemeye aktardı.

Alsancak’ta 2 Ağustos tarihinde, faaliyet gösteren Açmenya isimli araç kiralama şirketinde çalışan zanlının, müşteriden aldığı 450 STG araç kiralama bedelini zimmetine geçirmek suretiyle sirkat ettiğini ifade eden Albayrak, zanlının mahkeme emrince tutuklandığını kaydetti.

Meselenin polisin bilgisine önceki gün geldiğini söyleyen polis, yapılan soruşturmada, zanlının bahse konu işletmede parayı sirkat ettikten sonra akrabasının vefatı dolayısıyla Almanya’ya gittiğini beyan ettiğini aktardı.

Albayrak, zanlının suçunu kabul ettiğini ve yazılı dava tebliğine, “Maaşımı ödemediği için aldım” dediğini söyleyerek, zanlının beyanına göre yapılan muhaceret kontrollerinde, en son 2017 yılında giriş çıkış kaydının mevcut olduğu bilgisine ulaşıldığını belirtti.

Davaya konu parayı zanlının harcadığını ve hiç parası olmadığını ifade eden polis, zanlının 13 seneden beridir eşi ve çocuğundan ayrı yaşadığını, bakmakla yükümlü kimsesinin olmadığını söyledi ve mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, zanlı aleyhinde verilen şahadeti tezekkür ederek, yurt dışına çıkışının yasaklanmasına, tüm seyahat belgelerini polise teslim etmesine, en yakın polis karakoluna 15 günde bir ispat-ı vücutta bulunmasına ve KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 20 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesi koşuluyla serbest kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108

erotik shoperotic shop