Maaşını alamadı, olay çıkardı, tutuklandı

banner37

Gazimağusa’da maaşını alamadığı gerekçesiyle Zizzi Pizza isimli restoranda olay çıkardığı iddiasıyla tutuklanan Kamerunlu Kandem Veronique’nin KKTC’de izinsiz ikamet ettiği de ortaya çıktı

Maaşını alamadı, olay çıkardı, tutuklandı
banner8

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da önceki gün öğle saatlerinde ‘maaşını alamadığı’ gerekçesiyle yüksek sesle bağırıp, olay çıkardığı iddiasıyla tutuklanan Kamerunlu Kamdem Veronique’nin 1 Eylül 2017 tarihinden bu yana KKTC’de izinsiz ikamet ettiği belirlendi.

Mahkeme huzuruna çıkarılan genç kadın aleyhine 3 günlük tutukluluk emri alındı. Genç kadının mahkemede, söz konusu işyerinde defalarca darp edildiğini iddia etmesi üzerine Yargıç Meltem Dündar, kadının bu iddialarının da araştırılması için direktif verdi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Nöbetçi Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli Polis Memuru Şükrü Hafız’ı tanık olarak dinletti.

Tanık polis Şükrü Hafız, zanlının rahatsızlık, uygunsuz tavır ve hareket ve izinsiz ikamet suçlarına methaldar olduğunu söyledi.

Polis memuru, zanlının 23 Eylül 2017 tarihinde, saat 14.20’de, Gazimağusa’nın Kaliland Bölgesi’nde faaliyet gösteren Zizzi Pizza isimli işyerinde kendisine iyi davranılmadığı için işletmesi Cenk Akay’a ait restoranda bağırıp çağırdığını, tabak ve çatalları yere vurduğunu ve ellerini kollarını savurarak uygunsuz tavır ve harekette bulunduğunu kaydetti.

Zanlının suçüstü tespit edilerek yakalandığını anlatan tahkikat memuru, yapılan kontrollerde Business School isimli okulda kaydının bittiğini ve 1 Eylül 2017 tarihinden bu yana KKTC’de izinsiz olarak ikamet ettiğini bildirdi.

Şükrü Hafız, mesele ile ilgili olarak Lefkoşa Muhaceret Dairesi’nden ve Business School’ndan ifade temin edileceğini dile getirdi.

Zanlının herhangi bir ifade vermediğini, sadece “okumak istiyorum” dediğini anlatan Hafız, zanlı aleyhine yürütülen polis soruşturmasının devam ettiğini açıkladı.

Tanık polis, mahkemeden zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

banner134

Mahkemenin söz vermesi üzerine zanlı, 3-4 aydan bu yana söz konusu restoranda çalıştığını söyledi. Aylardır çalışmasına rağmen iş yeri sahibinin kendisine hiç para vermediğini iddia eden zanlı, bu nedenle suçu işlediğini kaydetti.

Zanlı, para alamadığı için okula kaydını da yaptıramadığını ifade ederken, söz konusu işyerinde defalarca darp edildiğini de iddia etti.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının soruşturma maksatlı 2 gün poliste tutuklu kalmasını emretti. Meltem Dündar, zanlının darp edildiği iddiasıyla ilgili polise şikâyetçi olması halinde soruşturma yapılması direktifi verdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2017, 08:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75