Maddelerin, kekik olduğu ısrarını sürdürdü

banner37

Son üç yılda 20 kez uyuşturucu suçu işleyen ve 11 Ocak’ta yine 93 gram bonzai ile yakalanan Mehmet Kılıç, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

Maddelerin, kekik olduğu ısrarını sürdürdü
banner90
banner99

Emine UYSAL

Merkezi Cezaevi'nden iki buçuk ay önce tahliye olan, son üç yılda 20 kez uyuşturucu suçundan yakalanan ve 11 Ocak’ta evinde yapılan aramada 93 gram bonzai bulunan Mehmet Kılıç, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Zanlının avukatı Hüseyin İzveren ve mahkeme avlusunda sinir krizi geçiren annesi, bulunan maddelerin büyük çoğunluğunun uyuşturucu değil, kekik olduğunu ileri sürdü.

Mehmet Kılıç, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi'nde Kıdemli Yargıç Tacan Reynar'ın huzuruna çıkarıldı.

banner134
KKTC Başsavcılığı adına davayı yürüten savcı Atilla Enver Etkin, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü'nde görev yapan polis memuru Halil Dümenci'yi dinletti.

Yeminli şahadet veren Dümenci, 11 Ocak'ta narkotiğe yapılan bir ihbarda Mehmet Kılıç'ın tasarrufunda uyuşturucu madde olduğu bilgisinin alındığını ve mahkeme emriyle ikametgahında yapılan aramada mutfakta tezgah üzerinde gazete kağıdına sarılı 7 gram, alüminyum sini içinde kağıda sarılı 25 gram, mutfak dolabında bir gram sentetic cannabionid türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak, emare alındığını kaydetti.

Dümenci, yapılan çevre soruşturmasında zanlının sürekli girip çıktığı ambarda yapılan aramada ise naylon poşet içinde 60 gram sentetic cannabionid türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak, emare alındığını aktardı.

Zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirten Dümenci, 2013 ile 2016 tarihleri arasında benzer suçtan 20 sabıkası olan Mehmet Kılıç’ın yargılanmaktan kaçma ihtimali olduğuna dikkat çekip, tutuklu yargılanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, 20 ayrı benzer sabıkası olan zanlının yeniden suç işleyebileceğine bulgu yapıp, iki ayı aşmayan süre ie Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2017, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75