Mağdur Rum zanlıları tanıdı

banner37

İngiliz Üsler Bölgesi’ne çağırdıkları Kıbrıslı Rum’a biber gazı sıkıp, ciddi şekilde darp etikten sonra, bıçak gösterip, kullanımındaki 30 bin Euro’luk aracı çalarak KKTC’ye izinsiz getiren 3 genç zanlı cezaevine gönderildi

banner87
Mağdur Rum zanlıları tanıdı
banner8

YARGIYI CEZAEVİNDE BEKLEYECEKLER… “Soygun”, “Şiddet tehdidi”, “Kanunsuz bıçak taşıma” ve “Ciddi darp” suçlarıyla ilgili tutuklanan Cemal Kamiloğlu (25), Yasin Süygün (25) ve Harun Özer (28), kaçma ihtimalleri göz önünde bulundurularak, her ne şart altında olursa olsun 45 günü geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi

BIÇAK ÇEKENİ DE TANIDI… Mahkemede şahadet veren polis çavuşu, düzenlediği tanıtma merasiminde, müştekinin zanlıları tanıdığını kaydetti ve kendisine Yasin Süygün’ün bıçak çektiğini söylediğini aktardı. Polis çavuşu, hırsızlık suçlarından sabıkaları olan zanlıların askeri yasak bölgeyi ihlal suçlarını işlediğine de değinerek, ağır ceza öngören suçla ilgili yargıdan kaçma ihtimalinden söz etti ve cezaevi talep etti

Sedef BOŞNAK

Pile - Beyarmudu arasında, İngiliz Üsler Bölgesi’ne çağırdıkları Kıbrıslı Rum Alexandros Georgiou’nun gözüne biber gazı sıkıp, ciddi şekilde darp etikten sonra, bıçak gösterip, kullanımındaki 30 bin Euro değerindeki Mitsubishi Evo 9 marka salon aracı çalarak KKTC’ye izinsiz getiren 3 genç aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

“Soygun”, “Şiddet tehdidi”, “Kanunsuz bıçak taşıma” ve “Ciddi darp” suçlarıyla ilgili tutuklanan Cemal Kamiloğlu (25), Yasin Süygün (25) ve Harun Özer (28), kaçma ihtimalleri göz önünde bulundurularak, her ne şart altında olursa olsun 45 günü geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Kaçabilirler, cezaevinde beklesinler

Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili talebi aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan polis çavuşu Ali Bulut’u yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis çavuşu Ali Bulut, zanlıların, 14 Ocak 2020’de, saat 18.30’da, Pile - Beyarmudu arasındaki İngiliz Üsler Bölgesi’nde, önceden araba satın almak için anlaştıkları ve bahse konu bölgeye gelmesini sağladıkları Kıbrıslı Rum Alexandros Georgiou’nun yüzüne biber gazı sıkıp, adı edileni, elleri ve ayaklarıyla ciddi şekilde darp ettiklerini söyledi.

Ali Bulut, zanlıların, kanunsuz olarak tasarruf ettikleri ağız uzunluğu 8,5, toplam uzunluğu 20 santim olan siyah saplı bıçağı, müştekiye gösterip, adı edilenin tasarrufundaki kardeşi Andreas Ioannides’e ait 30 bin Euro değerindeki, KYL 466 plakalı Mitsubishi Evo 9 marka sarı renkli salon aracı çalıp KKTC’ye izinsiz getirdiklerini belirtti.

Olayın polise 15 Ocak’ta bildirildiğini ifade eden tanık çavuş, sirkat edilen aracı, Kurudere köyündeki bir sitede bulup emare zapt ettiğini dile getirdi ve zanlıları tespit edip tutukladığını anlattı.

Ali Bulut, tutukladığı Cemal Kamiloğlu ve Yasin Süygün’ün gönüllü ifade verdiğini, Harun Özer’in aleyhindeki hiçbir suçlamayı kabul etmediğini dile getirdikten sonra, aracın anahtarını ve olayda kullanılan siyah saplı bıçağı Yasin Süygün’ün evinin bahçesindeki kerpiç fırının önündeki taş altında zulalı vaziyette bulduğunu dile getirdi.

Bulut, ayrıca düzenlediği tanıtma merasiminde, müştekinin zanlıları tanıdığını kaydetti ve kendisine Yasin Süygün’ün bıçak çektiğini söylediğini aktardı.

Titiz şekilde yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını ifade eden tanık çavuş, hırsızlık suçlarından sabıkaları olan zanlıların askeri yasak bölgeyi ihlal suçlarını işlediğine değinerek, ağır ceza öngören suçla ilgili yargıdan kaçma ihtimalleri olduğuna dikkat çekti ve mahkemeden, zanlılar aleyhine cezaevi talep etti.

Yargıç da huzurundaki suçun ciddiyetine değindi ve her ne şart altında olursa olsun zanlıları 45 günü geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108