banner6

Mağdurların sayısı artıyor

banner37

Can Turizm’de çalışan ve tatil rezervasyonu yapan müşterilerden aldığı binlerce lirayı çaldığı gerekçesiyle tutuklanan, Rahmi Yeşilkanat’ın tutukluluk süresi uzatıldı

Mağdurların sayısı artıyor
banner150

banner150

banner99

Emine UYSAL

Can Turizm’de çalışan ve altı aylık süreçte tatil rezervasyonu yapan müşterilerden aldığı binlerce lirayı çaldığı gerekçesiyle tutuklanan Rahmi Yeşilkanat’ın tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı.

Rahmi Yeşilkanat’ın, şubat ile temmuz ayları arasında Türkiye’de tatil yapmak için şirketten rezervasyon yaptıran müşterilerden aldığı tatil ücretlerini çaldığı iddia ediliyor.

Onlarca müşterinin mağdur olduğu ve tek tek polise başvurduğu öğrenildi.

“Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Yeşilkanat, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Memuru Umut Kulle’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kulle, Şubat- Temmuz 2017 tarihleri arasında Yeşim Erçağ’ın işletmecisi

olduğu Can Turizm isimli işyerinde çalışan zanlı Rahmi Yeşilkanat’ın, Türkiye’de tatil yapmak amaçlı müşteri olarak işyerine giden Elinka Paraskevopoulog’dan iki bin 480 Euro, Canan Çomunoğlu’ndan 10 bin 200 TL ve Nilay Öz’den iki bin 500 Euro ile 900 TL parayı sirkat ettiğini anımsattı.

“Mağdur kişilerin artması kuvvetle muhtemeldir” diyen Kulle, zanlının tahkikat amaçlı yedi gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının tahkikat amaçlı bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2017, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104