banner6

Mağdurların sayısı arttı

banner37

Can Turizm’de çalışan ve tatil rezervasyonu yapan müşterilerden aldığı binlerce lirayı çaldığı gerekçesiyle tutuklanan, Rahmi Yeşilkanat’ın tutukluluk süresi uzatıldı.

Mağdurların sayısı arttı
banner99

Emine UYSAL

Can Turizm’de çalışan ve altı aylık süreçte tatil rezervasyonu yapan müşterilerden aldığı binlerce lirayı çaldığı gerekçesiyle tutuklanan Rahmi Yeşilkanat’ın tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı.

Rahmi Yeşilkanat’ın, şubat ile temmuz ayları arasında Türkiye’de tatil yapmak için şirketten rezervasyon yaptıran müşterilerden aldığı tatil ücretlerini çaldığı iddia ediliyor.

“Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Yeşilkanat, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Memuru Öjen Açıkada’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Açıkada, Şubat-Temmuz 2017 tarihleri arasında Yeşim Erçağ’ın işletmecisi olduğu Can Turizm isimli işyerinde çalışan zanlı Rahmi Yeşilkanat’ın, Türkiye’de tatil yapmak amaçlı müşteri olarak işyerine giden Kudret Özkebapçı’dan 3 bin 400 TL, Metin Oral’dan 3 bin 510 TL, İrfan Gündüzler’den 5 bin 100 TL, Şefika Durduran’dan 3 bin 900 TL, Canan Çomunoğlu’ndan 10 bin 200 TL, Havva Akif ile Ediz Naci Macila’dan 3 bin 200 TL, Pembe Beteri’den 9 bin 500, Yusuf Özalp’tan 8 bin 600 TL, Nerin Batıdeniz’den 9 bin 500 TL, Elinka Paraskevopoulog’dan 2 bin 480 Euro, Ahmet Altan Kanlıada’dan 11 bin 900 TL parayı tasarrufuna alıp, müştekilerin rezervasyonlarını yapmayarak, sahtekarlıkla para temin ettiğini söyledi.

Polis Memuru Öjen Açıkada, zanlının ayrıca, evraklar üzerinde değişiklik yapıp, sahte evrak düzenlediğini de ileri sürdü.

“Tahkikat henüz tamamlanmamıştır. Zanlının verdiği gönüllü ifadenin teyit ve tekzibi halen devam etmektedir. Alınacak birçok ifade ve emarelerin yanında mağdur olan müştekilerin rezervasyonları yapılmadığı ve şirket kayıtlarına geçirilmeyen birçok evrakların da olduğu tespit edildi” diyen Açıkada, zanlının tahkikat amaçlı yedi gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının tahkikat amaçlı yedi gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2017, 13:31
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104