Mahkeme, avukat atadı

banner37

Gönyeli’de 7 yaşındaki oğlunu bıçaklayarak öldüren 36 yaşındaki Bilge Lord Kunduracı, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı

banner87
Mahkeme, avukat atadı
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’de 7 yaşındaki oğlunu bıçaklayarak öldüren 36 yaşındaki Bilge Lord Kunduracı, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Suçun ciddiyeti dikkate alınarak, mahkemenin talebi, Barolar Birliği’nin de önerisiyle avukat Mehmet Kaptan Bensen, Bilge Lord Kunduracı’nın savunmasını yapmak üzere atandı.

Oğluyla birlikte kendi canını da almak isteyen ve yaptığı bu eylemle aynı gün babasının da ölümüne sebep olan Bilge Lord Kunduracı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun, huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına davayı yürüten Savcı Behrat Mavioğlu, hazır bulundu.

Savcı Behrat Mavioğlu, en kısa sürede yeterli şahadeti aktarıp, davayı Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk etme niyeti olduğunu beyan etti.

Mavioğlu, davayla ilgili Türkiye’den beklenen raporların geldiğini ve dosyaya gireceğini de mahkemeye aktararak, duruşma için gün verilmesini talep etti.

Dava, PI (ön soruşturma) yapılmak üzere 2 Ekim’e ertelendi.

 

Olay nasıl olmuştu?

Gönyeli’de sakin zanlı Bilge Lord Kunduracı, ayrılma aşamasında olduğu eşi Ercan Kunduracı’nın 25 Mayıs 2018 tarihinde sosyal medya hesabındaki bir paylaşımına sinirlenerek kendisiyle yaşayan oğlu Ercan Kaya Kunduracı’yı öldürmeye karar vermiş ve iki gün art arda bıçaklayarak öldürmüştü.

Anne Kunduracı, 26 Mayıs Cumartesi günü akşam saatlerinde oğlu Ercan’ı yatağında uyuduğu sırada evde bulunan bir bıçakla yaraladığını ancak, fiili gerçekleştiremediğini ve ertesi gün sabah 08.00’de zanlının oğlunu, yine aynı bıçakla göğüs ve karın boşluğundan defalarca bıçaklayıp öldürdüğünü itiraf etmişti.

7 yaşındaki Ercan Kaya Kunduracı’nın göğüs ve karın kısmında 4’ü öldürücü 19 adet bıçak yarası,12’si ise yüzeysel kesi olup toplam 31 bıçak darbesi tespit edilmişti.

Polis, çocuğun avuç içlerinde olay anında annesine direndiğini gösteren 4 kesi olduğuna vurgu yapmış ve çocuğun vücudunda darp izi olmadığını mahkemeye aktarmıştı.

Zanlı Bilge Lord Kunduracı, ilk tutuklandığı an polise ifade vermişti. 7 yaşındaki Ercan Kunduracı’ya otopsi yapılmış ve ölüm sebebinin ise delici ve kesici alet yarasına bağlı olarak gelişen iç ve dış kanama olduğu tespit edilmişti.

Torununu yatağında kanlar içinde bulan dede Tahir Lord, kalp krizi geçirerek, yaşamını yitirmişti.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2018, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108