Mahkeme bu kez acımadı

banner37

Kendisine emaneten bırakılan yaklaşık 10 bin TL değerindeki iki aracı sirkat eden ve daha önce de benzer sabıkası olan 38 yaşındaki Kamil Gümüşok 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Mahkeme bu kez acımadı
banner8

Emine UYSAL

Geçtiğimiz yıl Tarık Gürel tarafından kendisine emaneten bırakılan yaklaşık 10 bin TL değerindeki iki aracı sirkat eden 38 yaşındaki Kamil Gümüşok, 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde, “Emanetçi tarafından sirkat” ile “Sahtekarlıkla para temini” suçlarından iki ayrı suçla itham edilen Gümüşok, suçlamaları kabul etti.

Kamil Gümüşok, aralık 2015 tarihinde Tarık Gürel tarafından kendisine emaneten bırakılan, değeri 9 bin 500 TL olan FZ 627 ile CL 445 plakalı araçları sirkat etmişti.

banner134
Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti Başkanı Ömer Güran, Yargıç Gökan Asafoğulları ve Yargıç Meltem Dündar’ın karara bağladığı davanın karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına savcı Doğa Tokay ve avukat Levent Kızılduman hazır bulundu.

Dava kararını okuyan Gökan Asafoğulları, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup, mahkum ettiklerini açıkladı.

Asafoğulları, olgun yaşta birisinin çevresinin güvenini suistimal ettiğine vurgu yapıp, Kamil Gümüşok’un daha önce de sahtekarlıkla para temini suçundan iki ay hapis cezası yatmasına rağmen bu suçları işlemesini aleyhine değerlendirdiklerini belirtti.

Asafoğulları, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip, sanığı oybirliği ile 12 ay hapis cezasına

çarptırdıklarını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2016, 09:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75