Mahkeme bu kez şans vermedi

banner37

İtimat Otobüs İşletmeleri’ne ait Lefkoşa ofisine girilerek banka çeklerinin çalınması olayıyla ilgili tutuklanan iki sabıkalı zanlı, cezaevine gönderildi

Mahkeme bu kez şans vermedi
banner8

Emine UYSAL

Lefkoşa’nın Çağlayan Bölgesi’nde faaliyet gösteren İtimat Otobüs İşletmeleri’ne ait ofiste meydana gelen ve 492 banka çekinin çalınması olayıyla ilgili tutuklanan iki sabıkalı zanlı, cezaevine gönderildi.

Polis, zanlıların konu çekleri yaktığını belirtti.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı İlhan Damdelen, polis memuru Aygün Karagil’i tanık olarak dinletti.

banner134
Zanlıların “dükkân açma”, “kasti hasar” ve “sirkat” suçlamalarından methaldar olduklarını kaydeden Karagil,

29-30 Ekim 2017 tarihleri arasında İtimat Otobüs İşletmeleri’ne ait ofisin elektrik panosundaki sigortayı sökerek

elektrikleri kesen Süleyman Yılkar ve Alisher Eymirov’un iş yerinin kapısını sert bir cisimle açıp içeriye girerek ofis içerisinde muhafaza edilen Mağusa’da faaliyet gösteren 6 bankaya ait 7 torba içerisindeki toplamda 492 adet çeşitli meblağ ve çeşitli bankalara ait takas çeklerini alarak kaçtıklarını anımsattı.

Karagil, torbaların 400 TL, çeklerin ise bin TL değerinde olduğunu belirtti.

Polis memuru Karagil, her iki zanlının da suçlarını kabul ederek, gönüllü ifade verdiğini söyledi. Askıda benzer davaları olan iki zanlının suç işlemeye devam ettiğine dikkat çeken Karagil, tutuklu yargılanmalarını talep etti.

İki zanlı, teminatla serbest kalmayı istedi. Yargıç Tacan Reynar, iki zanlının da iki ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75