Mahkeme emrine uymadı, teminatı cezaevi oldu

banner37

Eşinin kimlik kartına el koyup, içeceğine cinsel gücü artırıcı jel atan, teminatla serbest kaldıktan 13 gün sonra ise eşini bıçak tehdidiyle kaçıran İbrahim Koska, bu kez eşine kibarca ‘konuşabilir miyiz?’ dedi ama yine tutuklandı

banner87
Mahkeme emrine uymadı, teminatı cezaevi oldu
banner90
banner8

MAHKEMENİN KORUMA EMRİNE UYMADI… Ayrılma aşamasında olduğu eşine karşı defalarca suç işlediği için mahkeme tarafından ‘100 metreden fazla yaklaşmama’ yasağı getirilen İbrahim Koska’nın bu emre uymayarak kadının yanına gidip, apartman boşluğunda koluna girerek “konuşabilir miyiz? İki dakika konuşalım” dediği belirtildi. Daha önceki suçlarında teminatla serbest bırakılan Koska, bu kez yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da eşinin kimlik kartlarına el koyup içeceğine cinsel gücü artırıcı jel koyduğu gerekçesiyle tutuklanıp, teminatla serbest kalan ve 13 gün sonra eşini bıçak tehdidiyle kaçırdığı için bir kez daha teminata bağlanan İbrahim Koska, şimdi de mahkemenin koruma emrine uymayarak, kadının yaşadığı apartmana gidip, koluna girerek “konuşabilir miyiz? İki dakika konuşalım” dediği için tutuklandı.

   “Koruma emrine riayetsizlik” ve “Genel rahatsızlık” suçlamasıyla tutuklanan Koska, bu kez yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Özge Uğraşın’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddeti Önleme Şubesi’nde görev yapan polis memuru Alparslan Yavuz’u dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Yavuz, Lefkoşa Aile Mahkemesi’nden temin edilen koruma emri gereği ayrılma aşamasındaki eşinin yanına 100 metre mesafeye kadar yaklaşmaktan men olunmasına rağmen, 01.06.2020 tarihinde saat 14.30’da Lefkoşa’da eşi E.K’nin kaldığı apartmanın basamaklarında yanına giderek koruma emrine riayetsizlik edip, kolundan tutup, “Konuşabilir miyiz? İki dakika konuşalım” diyerek genel rahatsızlık suçunu işlemekle methaldar olduğunu belirtti.

   Polis memuru Alparslan Yavuz, zanlının aynı gün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını kaydetti.

   Yavuz, zanlının 28 Şubat 2020 tarihinde “Sirkat” ve “Yasalara Aykırı Şekilde Kimliğinden Mahrum Etme”, 2 Mart 2020 tarihinde aynı müştekiye karşı “Ağır bir suç işlemeye teşebbüs”, 15 Mart 2020 tarihinde ise “Geceleyin ev açma”, “Mülke tecavüz”, “Zorla İnsan Kaçırma”, “Kanunsuz Bıçak Taşıma” ve “Şiddet Kullanma Tehdidi” suçlarıyla tutuklandığına vurgu yaptı.

   Yavuz, zanlının 15 Mart’ta koronavirüs salgını nedeniyle yargılanıncaya değin 15 günü aşmamak üzere polis hücresine gönderildiğini ve teminat değişikliği yaparak, tutuksuz yargılandığını belirtti.

   Tahkikatın tamamlandığını ve zanlının KKTC vatandaşı olduğunu söyleyen Yavuz, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

   Yargıç Özge Uğraşın, zanlının müştekiye karşı üç kez benzer suçları işlemekle ilgili aleyhinde soruşturma başlatıldığına vurgu yapıp, 15 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75