Mahkeme, ikametgâhını değiştirmesini emretti

banner37

Karşıyaka bölgesinde, 152 promil alkollü içki tesiri altında kaynını üç yerinden bıçakladığı gerekçesiyle dün yeniden mahkemeye çıkarılan Fatih Reşber’in canına zarar gelmemesi adına poliste 3 gün daha tutuklu kalmasına karar verildi

Mahkeme, ikametgâhını değiştirmesini emretti
banner90
banner99

Meyil AVCAN

Karşıyaka’da önceki sabah erken saatlerde 152 promil alkollü içki tesiri altındayken kayınını üç yerinden bıçakladığı suçlamasıyla tutuklanan Fatih Reşber çıkarıldığı mahkemede, polis memurunun müştekinin bayağı gergin ve suç ilemeye meyilli olduğunu belirtmesi üzerine, gerek tahkikatın devam etmesi gerekse zanlının canına zarar gelmemesi açısından poliste 3 gün daha tutuklu kalmasına emir verildi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında Yardımcı Savcı Senem Palabıyık, Lapta Polis Karakolu’nda görevli yardımcı tahkikat memuru Enver Kasap’ı tanık olarak dinletti.

Polis memuru Kasap, zanlının methaldar olduğu suçların “Kanunsuz Bıçak Taşıma”, “Yaralama” ve “Sarhoşluk” olduğunu kaydederek, olayın Karşıyaka’da önceki sabah saat 06.30 sıralarında meydana geldiğini, zanlının 152 promil alkol tesiri altındayken kaynını muhtelif yerlerinden 3 kez bıçaklaması ve daha sonra ise Montenegro’da üzerinde kanunsuz olarak taşıdığı 22 cm uzunluğundaki bıçak ile tespit edilerek tutuklandığını belirtti.

banner134
Ailevi nedenlerden ötürü ikametgâhındaki balkonda tartıştığı kaynının sol kol ön, arka ve koltuk altından yaralamak suretiyle bıçakladığını aktaran Kasap, olayın 4 gün önce yaşandığını ve zanlıyla müştekinin aynı avluda bulunan evlerde ikamet ettiklerini kaydetti.

Kasap, müştekinin bayağı gergin ve suç işlemeye meyilli olduğunu vurgulayarak, gerek zanlının gerekse ailelerin zarar görmemesi ve bu süreçte zanlının ikametgâhını değişmesi için zanlının poliste tutuklu kalması talebinde bulundu.

Yardımcı Savcı Senem Palabıyık, gerek zanlı gerekse müştekinin aile olduğu hususuna değinerek, hem zanlı hem de müşteki lehine olayların yatışması adına, zanlı Reşber’in polis nezaretinde 3 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, zanlı ile müştekinin birbirlerinin hayatlarına kastedebileceklerine bulgu yaparak, zanlının poliste tutuklu kaldığı sürede ikametgâh adresini değiştirmesini ve bu bilgiyi mahkemeye aktarmasına emir verdi.

Mahkemede söz alan zanlı, çalışmakta olduğu işyerinden durdurulmazsa Lefkoşa’ya aktarılması talebinde bulunacağını söyleyerek, ilk etapta pansiyonda daha sonra ise kiraya çıkarak ikametgâhını sağlayacağını belirtti.

Yargıç Dündar, taraflar arasındaki hususların henüz yatışmadığına bulgu yaparak, zanlının güvenliği ve tahkikatın selameti açısından 3 gün daha poliste tutuklu kalması kararını aldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2019, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75