Mahkeme, tahkikat memuru aleyhinde soruşturma emretti

banner37

Arkadaş Pastanesi’nden 22 bin TL değerinde fotoğraf makinesi, dizüstü bilgisayar ve 80 Euro çalınması olayının zanlıları, Bektaş Oldaç ile Orhan Şimşek’in tutukluluk süresi 7 gün uzatıldı.

banner87
Mahkeme, tahkikat memuru aleyhinde soruşturma emretti
banner90
banner8

Emine UYSAL

Arkadaş Pastanesi’nden 22 bin TL değerinde fotoğraf makinesi, dizüstü bilgisayar ve 80 Euro çalınması olayının zanlıları olan Bektaş Oldaç ile Orhan Şimşek’in tutukluluk süreleri 7 gün daha uzatıldı. Mahkeme, zanlıları ilk kez tutukluluk duruşmasına çıkaran polis hakkında da soruşturma başlatılmasına emir verdi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Vasıf Çağrıbey’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Çağrıbey, 13-14 Haziran 2017 tarihleri arasında Organize Sanayi Bölgesi’nde işletmeciliğini Ediz Kaymaklılı’nın yaptığı Arkadaş Pastanesi’nden 15 bin TL değerinde Fuji  x Pro marka fotoğraf makinesi, 7 bin TL değerinde Macbook Pro marka dizüstü bilgisayar ve 80 Euro’nun çalındığını kaydetti.

Çağrıbey, fotoğraf makinesinin Bektaş Oldaç’ın tasarrufunda satılmak üzereyken bulunduğunu belirtti.

Polis memuru Vasıf Çağrıbey, zanlı Orhan Şimşek’in daha önceden konu işyerinde çalıştığını söyleyerek, çalıntı eşyalarla ilgili cep telefonunda Google programında çalınan bilgisayarın modeline nasıl format atılacağı ve 80 Euro’nun o günkü TL karşılığına baktığına dikkat çekti.

İşyerinin kamera kayıtlarının silindiğine vurgu yapan Çağrıbey, zanlı Orhan Şimşek’in cep telefonuna data incelmesi yapılacağını kaydetti.

Soruşturmanın çok yönlü devam ettiğine ve üçüncü bir suç ortağı olup olmadığının araştırılacağına işaret eden Çağrıbey, zanlıların 7 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı Orhan Şimşek, yüzündeki ve vücudundaki morlukları göstererek, doktor kontrolünden geçirilmeyi talep etti.

Bunun üzerine Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının ilk tutukluluk duruşmasında tahkikat memuru olarak dinlenen polis mensubunu mahkemeye çağırdı ve mahkemenin zanlının doktor kontrolünden geçirilmesine emir vermesine rağmen, neden sağlık kontrolünden geçirilmediğini sordu.

Polis mensubu, zanlının doktor kontrolünden geçirilmeye itiraz ettiğini ileri sürdü. Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, meseleyle ilgili aranan emareler olduğunu belirterek, zanlıların tahkikat amaçlı 7 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Yargıç Reynar, zanlı Orhan Şimşek’in mahkemedeki durumu tezekkür edildiğinde vücudunda görünür şekilde darp edildiğinin gözlemlediğine bulgu yapıp, 7 günlük tutukluluk süresince devlet hastanesinde gözetim altında tutulmasına ve tahkikat memuru aleyhine soruşturma başlatılmasına direktif verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2017, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75