Mahkeme, yeniden suç işleyebileceğine hükmetti

banner37

Birlikte yaşadığı kız kardeşine maket bıçağı çekerek, 135 TL parasını ve cep telefonunu alan uyuşturucu bağımlısı Tugay Çetin, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

Mahkeme, yeniden suç işleyebileceğine hükmetti
banner90
banner99

“ABLAM BANA SÜREKLİ İFTİRA ATIYOR”… 3 aylık süreyi fazla bulan Tugay Çetin, “Yalnızca cep telefonunu aldım. Ablama bıçak çekmedim. Parayı babam verdi. Tableti ve telefonu da babam aldı. Ablam bana sürekli iftira atıyor, ben de ondan şikayetçiyim” dedi.

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, birlikte yaşadığı kız kardeşine maket bıçağı göstererek, 135 TL parasını ve cep telefonunu alan uyuşturucu müptelası Tugay Çetin, yeniden suç işleme ihtimali göz önünde tutularak, ileride yargılanmak üzere, hükümsüz tutuklu olarak, Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Benzer suçtan 10 sabıkası olup, bir süre önce tutuklandığı uyuşturucu suçundan polis hücresinden kaçıp yeğeninin evinde uyuşturucuyla yakalanan Tugay Çetin, söz verilmesi üzerine mahkemeden af diledi.

3 aylık süreyi fazla bulan Tugay Çetin, “Yalnızca cep telefonunu aldım. Ablama bıçak çekmedim. Parayı babam verdi. Tableti ve telefonu da babam aldı. Ablam bana sürekli iftira atıyor, ben de ondan şikayetçiyim” dedi.

“Serbest kalırsa suç işleyebilir”

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, talebi aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan İbrahim Gökova’yı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis İbrahim Gökova, zanlının, 1 Aralık’ta, Narin Sokak’taki ikametgahta birlikte kaldığı, kız kardeşi Emine Çetin’e, ikametgahın salon kısmında, tasarrufunda bulundurduğu maket bıçağını göstermek suretiyle kız kardeşini korkutup, adı edilenin 135 TL parasını ve Samsun marka cep telefonunu alarak soygun suçunu işlediğini anımsattı.

İbrahim Gökova, “soygun ve sirkat” suçunun, ağır ceza mahkemelerinin yetkisinde olan ciddi ve vahim suçlar olduğuna vurgu yaptı ve zanlının benzer 10 sabıkasına değindikten sonra, yeniden suç işleme ihtimali yüksek olan zanlıyı cezaevine göndermesini talep etti.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, suça temayülü olan zanlıyı, ileride yargılanmasını sağlamak amacıyla, her ne şart altında olursa olsun, 3 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2019, 09:28
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75