banner6

Mahkemede arbede: 1'i polis 2 yaralı

banner37

Cuma Mağusalı’nın ölümüne sebebiyet vermekle suçlanan Oya Göz’ün dava duruşması öncesinde ve sonrasında  Mağusalı’nın ailesi ve sevenleri zanlıya tepki gösterdi, çıkan arbedede biri polis iki kişi yaralandı

Mahkemede arbede: 1'i polis 2 yaralı
banner99

Emine UYSAL

Gönyeli Belediye Bulvarı’nda 20 Şubat’ta meydana gelen trafik kazasında, Cuma Mağusalı’nın ölümüne sebebiyet vermekle suçlanan Oya Göz’ün dava duruşması öncesinde ve sonrasında Mağusalı’nın ailesi ve sevenleri zanlıya tepki gösterdi.

Dava bitiminde duruşma salonundan kalabalık bir polis gurubu eşliğinde çıkarılan Göz’e, Mağusalı’nın yakınları saldırmak istedi. Çıkan arbedede biri polis, iki kişi yaralandı.

Adliye Şubesi’nin yanı sıra Cürümleri Önleme Şubesi ve Adli Şube ekipleri de mahkemeye gelerek güvenliği sağladı. Arbede anında polis memuru Aykut Özkan başından yaralandı. Başında açık yara oluşan Özkan, hastaneye götürülerek, ayakta tedavi edildi.

Mağusalı’nın yakınları, “Elbet bir gün bir yerde karşılaşacağız. Bize yaşattığın acının aynısını yaşamanı diliyoruz” şeklinde sözler sarf etti.

Oya Göz’e tepki gösteren Mağusalı’nın yakınları güçlükle engellenebildi. Mağusalı’nın annesi, eşi ve yakın akrabaları mahkemeden gözyaşı dökerek ayrıldı.

Dava geçici olarak geri çekildi

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, hazır bulundu.

Savcı Behrat Mavioğlu, dosyada sanığın itham olunacağı davalarda olması gereken bazı hususların tespit edildiğini belirterek, ithamnamenin yeniden düzenlenebilmesi için davanın kısa süreli olarak geri çekilmesini talep etti. Yargıç Rauf Kürşad, davaya takipsizlik dosyalanmasına emir verdi.

Oya Göz’ün “Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu başkasının ölümüne neden olmak”, “Dikkatsiz sürüş”, “Kavşakta durmamak” ve “Anayolda seyreden araçlara öncelik hakkı vermemek” suçlamalarıyla yargılanması bekleniyor.

Oya Göz, iki kefilin 100’er bin TL şahsi kefalet senedi imzalaması ve 15 bin TL nakdi teminat karşılığında yargılanmak üzere serbest kalmıştı.

Kaza nasıl olmuştu?

Kaza, 20 Şubat 2016 tarihinde 13.45’te Defne Sokak’ta HC 735 plakalı araçla Gönyeli Belediye Bulvarı’na diğer araçlara öncelik hakkı vermeden sağa dönüş yapan Oya Göz’ün, Cuma Mağusalı’nın yönetimindeki MG 014 plakalı motosikletin önünü tıkaması sonucu meydana gelmişti.

Çarpışmanın ardından Cuma Mağusalı yönetimindeki motosikletle, Süleyman Yılmaz yönetimindeki EN 382 plakalı salon aracın ön kısmına çarpmış ve Mağusalı hayatını kaybetmişti.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2016, 09:22
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104