banner6

Mahkemede de suçlarını itiraf ettiler

banner37

17 Mayıs’ta, Gönyeli’de faaliyet gösteren Fellahoğlu Kuyumculuk’tan 2 kilo altın ve 60 adet kol saati çalmakla suçlanan dört kişi, dün sabah tutukluluk talebiyle yargıç huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede de suçlarını itiraf ettiler
banner151 banner143

Emine UYSAL

Lefkoşa Polis Müdürlüğü ile Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin ortak operasyonuyla, 17 Mayıs’ta, Gönyeli’de faaliyet gösteren Fellahoğlu Kuyumculuk’tan 2 kilo altın ve 60 adet kol saati çalmakla suçlanan dört kişi, dün sabah mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede söz alan 4 zanlı da, suçu nasıl işledikleri ve suça ne şekilde bulaştıklarını anlattı.

“Dükkan Açma”, “Hırsızlık” ve “Kasti Hasar” suçlamasıyla gözaltına alınan 22 yaşındaki Hacı Murat Bozdoğan, 24 yaşındaki İbrahim Karabulut, 22 yaşındaki Ceyhun Tatlıcı ve Meriç Muk, dün sabah tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Öjen Açıkada’yı dinletti.

Hacı ve Murat altınları çaldı

Mahkemede yeminli şahadet veren Açıkada, zanlılar Hacı Murat Bozdoğan ve İbrahim Karabulut’un 17 Mayıs’ta, saat 03.56’da, Belediye Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Hakan Fellahoğlu’nun yaptığı “Fellahoğlu” isimli işyerinin cam olan ana giriş kapısını çekiç ile kırarak içeriye girip 60 kol saati ve iki kilo altını çaldıklarını anlattı.

Polis memuru Öjen Açıkada, iki zanlının, çalıntı altınları, zanlı Ceyhun Tatlıcı ile paylaşıp, zanlı Meriç Muk aracılığı ile bozdurduklarını kaydetti.

Üç kişi daha aranıyor

Polis memuru Öjen Açıkada, halen tespit edilemeyen ziynet eşyaları ve zanlıların suç ortakları olduğuna inanılan üç kişinin arandığına dikkat çekti.

Açıkada, zanlıların gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiklerini ancak ifadelerin teyit ve tekzibinin yanı sıra, zanlıların serbest kalması halinde aranan ziynet eşyaları ve şahıslara etki edebileceklerinden, üç gün tutuklu kalmalarını talep etti.

“‘Yapalım’ dedi yaptık”

Mahkemede söz alan zanlı İbrahim Karabulut, “Murat’la birlikte askerlik yaptık.  Murat’ın borcu vardı. Saat 01.00’de Lefkoşa’ya geldik. Olay bölgesinde gezdik. Saat 04.00’te olay oldu. Murat, ‘Yapalım’, ‘yapalım’ dedi, yaptık” dedi.

Zanlı Ceyhun Tatlıcı, “İbrahim ve Murat, olay sabahı evime geldi. ‘Yapmayın, beni bulaştırmayın’ dedim ama olan oldu. İyiyle kötüyü ayıramadım” şeklinde konuştu.

Zanlı Meriç Muk ise “Ceyhun eski elemanımdı. Altınları getirdi. Çalıntı olduğunu bilmezdim. Bu suça karışmış oldum” ifadesini kullandı.

7 yıla kadar hapislikleri isteniyor

Savcı Atilla Enver Etkin, “Dükkan açma” suçunun 7 yıla kadar hapislik öngören çok ciddi bir suç olduğuna ve tahkikatın çok yönlü devam ettiğine dikkat çekip, tutukluluklarının devamını istedi.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2017, 09:46
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104