Mahkemeden kaçtı, ovada yakalandı

banner37

Güvercinlik kavşağından çaldıkları aracı Güney Kıbrıs’ta bırakarak oradan başka iki araç çalan zanlılardan Gökhan Doğan dün öğle saatlerinde firar etti, akşamüstü İnönü-Türkmenköy arasında arazide saklanırken bulundu

banner87
Mahkemeden kaçtı, ovada yakalandı
banner90
banner99

ARABADAN İNERKEN KOŞARAK KAÇTI… Lefkoşa’da “Birinci Derecede Askeri Yasak Bölgeyi İhlal Etmek” suçundan Askeri Mahkeme’ye çıkarılan zanlılardan Gökhan Doğan, firar etti. Polis aracıyla Askeri Mahkeme’ye götürülen Gökhan Doğan, mahkemenin avlusuna park eden polis aracından indiği esnada, kelepçelerinden kurtuldu ve koşarak kaçtı. Doğan, akşamüstü Mesarya ovasında saklanırken yakalandı.

Emine UYSAL ÇALUDA

Mağusa bölgesinden araç çalıp, Güney Kıbrıs’a giderek bir oto galerinden iki araba daha çalan ve askeri bölgeden gizlice geçerek, arabaları kuzeyde satmaya çalışırken yakalanan zanlı Gökhan Doğan, dün çıkarıldığı Askeri Mahkeme’den firar etti.

Öğle saatlerinde kaçan firariyi yakalamak için alarma geçen polis, akşamüstü İnönü-Türkmenköy arasındaki bir arazide Doğan’ı gizlenirken yakaladı.

Güvercinlik kavşağında park halinde bulunan aracı çalıp yasa dışı yollarla Güney Kıbrıs’a geçen Ali Akçam ile Gökhan Doğan, Larnaka’ya vardıklarında çalıntı aracı orada bırakarak, bir oto galeriden çaldıkları başka iki araçla kuzeye geri dönmüştü.

Ali Akçam, Güney Kıbrıs’tan çalınan aracı satmaya çalıştıkları sırada polis tarafından suçüstü yakalanmıştı.

Zanlılar Ali Akçam ile Gökhan Doğan, dün sabah Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve ‘araç hırsızlığı’ suçlarından ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak iki ayı aşmamak üzere cezaevine gönderildi.

Gayri yasal yollarla Güney Kıbrıs’a geçtikleri ve yine aynı şekilde yasal olmayan yollarla Kuzey Kıbrıs’a dönen iki zanlı öğle saatlerinde de ‘Askeri yasak bölgeyi ihlal etmek’ suçlamasıyla Askeri Mahkeme’ye çıkarılmak istendi.

Polis aracıyla Askeri Mahkeme’ye götürülen zanlı Gökhan Doğan, mahkemenin avlusuna park eden polis aracından indiği esnada, kelepçeden kurtulup koşarak kaçtı.

Polis, firar eden zanlıyı yakalamak için alarma geçerken, zanlı Ali Akçam ise yargılanmak üzere cezaevine götürüldü.

Polisin çabası saatler sonra sonuç verdi ve İnönü-Türkmenköy arasındaki bir arazide saklanan Doğan, kıskıvrak yakalandı.

Olay nasıl olmuştu?

Polis, 18 Ağustos tarihinde, saat 19.30 ile 21.00 arasında, zanlılar Ali Akçam ve Gökhan Doğan’ın Güvercinlik kavşağında park halinde bulunan Havva Yıldız Özdamar’a ait aracı sirkat ettikten sonra Larnaka’ya götürerek orada bıraktıklarını belirtmişti.

Polis, zanlıların daha sonra Larnaka’daki bir oto galeriden de araba çaldıklarını ve zanlıların ülkeye kanunsuz yollardan sirkat ettikleri araçlarla giriş yaptığını tespit etmişti.

Polis, ayrıca Havva Yıldız Özdamar’a ait aracın geri alınabilmesi için gerekli girişimler başlatıldığını belirtmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75