Mahkemelik araziye yine karavanlar yerleşiyor

banner37

Yenierenköy’de sulu tarım arazisi olarak kiralanan ancak, karavan işletmeciliği yapılan bölgeye yasal engellere yine karavanlar yerleşmeye başladı

Mahkemelik araziye yine karavanlar yerleşiyor
banner90
banner99

Ayşe BULUT

Yenierenköy’de mahkemelik olan bir arazideki karavanlar yine şikayet konusu.

2014 yılında tarım arazisi adı altında kiralanan ancak, sonradan karavanların yerleştiği alana dönüştürülen arazi, bazı sorunlardan dolayı mahkemelik olup boşatılmıştı. Yasal engellere rağmen araziye yine karavanların yerleşmeye başlaması bölgede huzursuzluk yarattı.

banner134
Söz konusu yer, “tarım amaçlı sulu arazi” altında V. T. ve E. T. isimli çift tarafından kiralanmış, zamanlar karavanların yerleştiği bir araziye çevrilmişti. Amaç dışı bu kullanım ise bazı sorunların da etkisiyle yargıya taşınmıştı. Olay yargıya intikal edince de karavanlar bölgeden ayrılmıştı.

“Karavan kent” olarak anılan araziye ilk etapta iki karavan yerleşirken, üç karavan da yine aynı arazinin başka bir yerinde konaklamaya başladı.

Bölge halkı hem geceleri oluşan ses kirliliğinden, hem de görüntü kirliliğinden rahatsız.

İskele Kaymakamı Kemal Yılmaz, arazinin durumunun hâlâ yargıda olduğunu, ceza davasının kalktığını ancak hukuk davasının devam ettiğini belirterek, gidip yerinde inceleme yaptıktan sonra konuyla ilgili ne gerekirse yapılacağını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2017, 08:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75