Mahkemeye çıkınca pişman oldu

banner37

Bir iş yerinde stajyer olan 17 yaşındaki kız çocuğunu taciz eden 40 yaşındaki yabancı uyruklu H.S., yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

Mahkemeye çıkınca pişman oldu
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

“YANLIŞLIK YAPTIM, ÖZÜR DİLERİM”… ‘Cinsel saldırı’ suçlamasıyla tutuklanarak mahkemeye çıkarılan ve ocak ayından beri ülkede yasal statüsünün bulunmadığı belirtilen Bangladeş uyruklu zanlı, aleyhindeki suçlamaları kabul ederek “Yanlışlık yaptım, özür dilerim” dedi. Mahkeme, H.S.’nin yargılanıncaya kadar cezaevinde kalmasına emir verdi.

Lefkoşa’da bir iş yerinde stajyer olan 17 yaşındaki kız çocuğunu taciz eden 40 yaşındaki yabancı uyruklu H.S., tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı ve yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Mahkemede söz alan zanlı H.S., “Yanlışlık yaptım, özür dilerim” dedi.

“Cinsel saldırı” suçlamasıyla tutuklanan zanlı H.S., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’nin huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kemal Erdelhun’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Erdelhun, zanlı H.S.’nin 12.12.2020 tarihinde saat 14.00 sıralarında Göçmenköy’de faaliyet gösteren bir iş yerinde, soyunma odası koridorunda iş yerinde stajyer olan 17 yaşındaki kız çocuğunu arzusu hilafına iki eli ile başından tutup, yanaklarından öptüğünü ve eli ile göğsüne dokunmakla methaldar olduğuna vurgu yaptı.

Polis memuru Kemal Erdelhun, zanlının Lefkoşa’da tespit edilip, tutuklandığını belirterek, suçunu itiraf içerikli bir gönüllü ifade verdiğini kaydetti.

Erdelhun, Bangladeş uyruklu olan zanlının 20 Ocak 2020 tarihinden beri ülkemizde yasal statüsü olmadığını mahkemeye aktarıp, tutuklu yargılanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, zanlının 45 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75