banner6

Mali Şube devreye girdi

banner37

Taşkent Kooperatif Kredi Şirketi hesaplarında yetkisi dışında aktarma yapmakla suçlanan sekreter Türkan Gürler, polis tarafından tutuklandı

Mali Şube devreye girdi
banner8

Elmas TOKAY

Taşkent Kooperatif Kredi Şirketi’nde sekreter olarak görev yapan Türkan Gürler, hesaplarda yetkisiz ve usulsüz olarak aktarma yaptığı ve yaklaşık 450 bin TL’lik açığı kapattığı gerekçesiyle, Mali Polis tarafından tutuklandı.

Mali Polis tarafından dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan Gürler, yurt dışına çıkışı yasaklanarak, ileride yargılanmak üzere teminatla serbest kaldı.

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, Savcı Emine Taşkın, Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Mali Şube Amirliği’nde görevli polis çavuşu Beha Cabacaba’yı tanık olarak dinletti.

Cabacaba, zanlı Türkan Gürler’in, Taşkent Kooperatif Kredi Şirketi’nde, ilk incelemelere göre şahıslara ait toplamda 5 var olan hesap üzerinde yetkisiz ve usulsüz aktarma yaptığını söyledi.

Bu aktarmayla zanlının, mevcutta oluşan toplam 448 bin 884.93 TL açığı kapattığını kaydeden Cabacaba, meseleyle ilgili soruşturmanın zanlıyla ilgili yönünün tamamlandığını belirtti.

banner134

Cabacaba, bu aşamada zanlı Türkan Gürler’in ileride davalarında hazır olabileceği uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Mahkeme, Türkan Gürler’i yargılanıncaya kadar yurtdışına çıkışını yasaklayarak serbest bıraktı.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2017, 10:43
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104