Market hırsızlığına 1 yıl hapis cezası

banner37

Lefkoşa’da 2020 yılı içerisinde bir markete girerek yüklü miktarda ürün, nakit para ve özel eşya çalan Ahmet Akkuş’un cezası belli oldu

Market hırsızlığına  1 yıl hapis cezası
banner90
banner8

Ahmet UÇAR

YAŞI, HAFİFLETİCİ UNSUR… Lefkoşa Surlariçi’nde faaliyet gösteren Şaşkara isimli markete 20 Kasım 2020 tarihinde girerek 6 bin 225 TL değerinde ürün, nakit para ve ziynet eşyası çalmaktan yargılanan Ahmet Akkuş’un 1 yıl hapse mahkum edildiği kararını okuyan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nüvit Gazi, 20 yaşındaki genç sanığın, kötü şartlarda büyümüş olmasını ve suçunu ilk andan kabul ederek polise ve mahkemeye yardımcı olmasını hafifletici unsur olarak değerlendirdiklerini belirtti.

Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesinde 20 Kasım 2020 tarihinde Şaşkara Market isimli iş yerinden toplamda 6 bin 255 TL değerinde ürün, nakit para ve ziynet eşyası sirkat etmek suçundan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yargılanan sanık Ahmet Akkuş, 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Nüvit Gazi’nin başkanlığında Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın kararını Başkan Nüvit Gazi açıkladı.

Gazi, bu tür suçlarla toplumun mal ve can güvenliğini tehlikede hissettiğini belirterek, bu suçları önlemek adına caydırıcı cezalar verilmesi gerektiğini kaydetti.

banner134
Gazi, karar verilirken, kamu yararının ve sanığın topluma yeniden kazandırılmasının göz önünde bulundurulması gerektiğine dikkat çekti.

20 yaşındaki sanığın yetiştiği şartların, polise yardımcı olarak adaletin erken tecelli etmesini sağladığının ve özellikle yaşının göz önünde bulundurulduğuna vurgu yapan Gazi, sanığın 1 yıl süreyle hapis cezasına çarptırılmasına karar verildiğini açıkladı.

Ne olmuştu?

Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesinde 20 Kasım 2020 tarihinde Kadife Sokak üzerinde faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Bektaş Şaşkara’nın yaptığı Şaşkara Market isimli iş yerine giren sanık Ahmet Akkuş, toplamda 6 bin 255 TL değerinde yüklü miktarda sigara paketleri, tütün, tütün kağıdı, bozuk para, erkek ve kadın yüzüğü ile kamera kayıt cihazını sirkat etmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75