banner6

Markette cinsel taciz

banner37

Süpermarketin içinde biri 15, diğeri 20 yaşında iki genç kızın kalçalarını cep telefonuyla fotoğraf çeken 32 yaşındaki C.Ö., tutuklandı

Markette cinsel taciz
banner150 banner150 banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Süpermarketin içinde bir müşterinin dikkati, cinsel taciz suçunun ortaya çıkmasını sağladı.

Markette dolaşan biri 15, diğeri 20 yaşında iki genç kızın kalçalarını cep telefonuylafotoğraf çeken 32 yaşındaki C.Ö., tutuklandı.

Olay, bir başka müşterinin kızları uyarmasıyla ortaya çıktı. 32 yaşındaki C.Ö., fotoğrafları silse de, olay marketin güvenlik kameralarına yansıdı. Polis, silinen fotoğrafların geri dönüştürülmesi için ilgili birime gönderdiklerini anlattı.

“Cinsel taciz” ve “Özel Hayatın Gizliliğini İhlal Etmek”suçlamalarıyla tutuklanan zanlı C.Ö., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Kozal Debreli’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Debreli, 11.12.2021 tarihinde, saat 15.50’de Demirhan'da faaliyet gösteren bir süpermarkette, Yenierenköy'de sakin zanlı C.Ö.’nün kullanımında bulunan ve elinde tutmakta olduğu cep telefonu ile market içerisinde alışveriş maksatlı bulunan D.G.(K-20) ile D.G.'nin (K-15) kalçalarını görüntüleyip özel hayatın gizliliğini ihlal ederek, cinsel tacizde bulunduğuna vurgu yaptı.

Debreli, aynı gün karakola gelen şikayet üzerine zanlının derdest emri gereği tutuklandığını belirtti. Debreli, zanlının ilk beyanında eşinin kendisinden çocuk elbisesi istediğini ve bu yüzden resim çektiğini söylese de incelenen kamera görüntülerinde zanlının bahse konu resimleri marketin orta koridorunda, yani reyon olmayan bir yerde müştekileri takip ederek çektiğinin görüldüğüne dikkat çekti.

Debreli, aynı gün zanlının tasarrufunda tespit edilen cep telefonu içerisindeki görüntüleri silmesi nedeni ile Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne başvurarak konu telefon içerisindeki görüntülerin geri getirilebilmesi için Bilişim Suçları Yasası altında gerekli emrin temin edildiğini belirtti.

Aynı gün zanlının mesele ile ilgili ikinci beyanında eşi ile küs olduğunu ve ona hava atmak için konu resimleri çektiğini söylediğini ancak gönüllü ifade vermediğini söyleyen Debreli, alınması gereken ifadeler, incelenmesi gereken kamera görüntüleri ile zanlının cep telefonu olduğunu belirtti.

Debreli, zanlının serbest kalması halinde tahkikata etki etmesi kuvvetle muhtemel olduğundan üç gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti. Zanlının avukatı tutukluluk talebine itiraz etmedi.
Yargıç Hazal Hacımulla, talebi onayladı.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110