Markette gördüğü kız çocuğunu sokak ortasında taciz etti

banner37

Bayram Bozdağ isimli 58 yaşındaki sarhoş adam, markette gördüğü 17 yaşındaki kız çocuğunu takip ederek sokak ortasında cinsel tacizde bulunduğu suçlamasıyla tutuklandı

banner87
Markette gördüğü kız çocuğunu sokak ortasında taciz etti
banner90
banner8

“NERELİSİNİZ GÜLÜM, NERELİSİNİZ CANIM”… Bayram Bozdağ’ı mahkemeye çıkaran polis, zanlının önceki gün Lefkoşa’da saat 17.00 sıralarında alkollü bir şekilde, market içerisinde görerek takip etmeye başladığı 17 yaşındaki kız çocuğunu, sokakta da takip ettiğini ve dokunabilecek kadar yanına yaklaşarak “Nerelisin gülüm, canım, nerelisin canım” diyerek cinsel tacizde bulunduğunu belirtti.

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da bir markete müşteri olarak giden 17 yaşındaki kız çocuğunu reyonlar arasında takip etmeye başlayıp, marketten çıktıktan sonra sokakta yürürken yanına giderek, “Nerelisiniz gülüm, canım, nerelisiniz canım” diyerek cinsel tacizde bulunan 58 yaşındaki Bayram Bozdağ tutuklandı.

“Cinsel taciz”, “Sarhoşluk” ve “Rahatsızlık” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Şevket Gazi’nin huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Dilhan Çavuş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hüseyin Ergüleç’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, zanlı Bayram Bozdağ’ın 19 Mart tarihinde saat 17.00 raddelerinde Lefkoşa’da umumi bir yer olan Gazeteci Kemal Aşık Caddesi üzerinde faaliyet göstermekte olan Altunçay isimli marketin ön kısmında, Lefkoşa’da sakin Bayram Bozdağ’ın, konu markete alışverişe giden Lefkoşa’da sakin F.S.’yi (K-17) alkollü bir vaziyette market içerisinde takip ettiğini kaydetti.

Polis memuru Hüseyin Ergüleç, zanlı Bayram Bozdağ’ın, çocuk marketten ayrıldıktan sonra Asker Sokak üzerinde önünü kesip F.S’ye dokunabilecek mesafeye kadar yaklaşarak rahatsız ettiğini ve kendisine hitaben “Nerelisiniz gülüm, canım, nerelisiniz canım” demek suretiyle cinsel tacizde bulunduğunu söyledi.

Ergüleç, zanlının aynı tarihte derdest emri gereği tutuklandığını ve mesele ile ilgili gönüllü ifade verdiğini ayrıca gönüllü ifadesinin şikayetçinin ifadesini destekler konumda olduğuna vurgu yaptı.

Ergüleç, tahkikatın tamamlandığını söyleyerek, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Şevket Gazi, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, KKTC vatandaşı bir kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75